שליט יתמודד על מקום ברשימת העבודה

אביו של גלעד שליט ששוחרר משבי החמאס הודיע על התמודדות בבחירות הפנימיות במפלגה. היו"ר יחימוביץ' בירכה: משוכנעת שתרומתו כח"כ תהיה רבה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נועם שליט הודיע היום (שני) ליו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', כי החליט להתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. שליט, אביו של גלעד ששהה בשבי החמאס בעזה במשך חמש וחצי שנים, הוא חבר מפלגת העבודה מ-1996.

"לאחר שנים של מאבק ציבורי, שבמהלכו זכיתי להכיר לעומק את החברה הישראלית על צדדיה היפים והערכיים, החלטתי להצטרף לפעילות ציבורית", מסר היום שליט. "זאת מתוך רצון לשרת את הציבור, ולהיות במקום שממנו אפשר להשפיע על דמותה של החברה הישראלית".

שליט הוסיף: "מפלגת העבודה היא מפלגה סוציאל דמוקרטית ושוחרת שלום ולכן היא הבית הטבעי שלי. אני מאמין שבהנהגתה של שלי יחימוביץ' תוכל העבודה להוביל מהלכים חשובים למען החברה הישראלית".

נועם שליט מחוץ לביתו במצפה הילה, הערב

שליט הסתגר הערב בביתו ביישוב מצפה הילה, ויצא החוצה רק לכמה דקות לצורך צילום לבקשת הצלמים. הוא אמר שמחר בבוקר יכנס מסיבת עיתונאים בבית ברל וינמק את החלטתו.

ההודעה של שליט הפתיעה רבים מתושבי מצפה הילה, שהופתעו מנוכחות התקשורת במושב השקט. גם החברים לשעבר במטה לשחרור של גלעד שליט אמרו שהופתעו מההחלטה, אך רובם סירבו להתייחס או להגיב.

שמשון ליבמן, לשעבר יו"ר מטה המאבק לשחרור גלעד שליט, אמר שהוא עודכן על ההחלטה כשלוש שעות לפני ההודעה הרשמית, והוסיף שאין בכוונתו להתייחס לעניין. "נועם הוא מספיק פיקח בכדי להחליט בעצמו מה שהוא רוצה", אמר ליבמן.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

יחימוביץ' בירכה על הצטרפותו של שליט ומסרה כי "מאבקם של נועם ומשפחתו לשחרור גלעד החל כמאבק פרטי, אך הפך למאבק הטומן בחובו את ערכי הבסיס של החברה הישראלית: סולידריות, ערבות הדדית וציונות. מאבקו של נועם הוא דוגמה ומופת למאבק ציבורי ראוי ומאופק, אך בו בזמן נחוש ואפקטיבי. במאבק זה התלכדה החברה הישראלית כולה סביב ערכים משותפים. נועם הוא איש מפלגת העבודה שנים רבות, ואני משוכנעת כי תרומתו לעבודה כחבר כנסת תהיה רבה".

שליט ומשפחתו עמדו מספר שנים בעין הציבור לאחר חטיפת בנם וניהול המאבק הציבורי להחזרתו, מאבק שהסתיים בהצלחה. התדמית שנקשרה בהם היא של משפחה מאופקת ועניינית. ביום חזרתו של שליט הביתה מאות אלפי ישראלים נצמדו למסך לאורך שעות רבות. הודעתו של שליט מצטרפת להערכות כי קרנית גולדווסר, אלמנתו של אהוד גולדווסר ז"ל, עתידה להצטרף למפלגה שיקים יאיר לפיד.

הזירה הפוליטית אינה זרה למשפחת גולדווסר: אמו של אהוד, מיקי, התמודדה בבחירות המקומיות לעיריית נהריה, והיא מכהנת כחברת מועצת העיר. גולדווסר אמרה היום שמדובר בשתי זירות שונות לגמרי (הבחירות המקומיות והבחירות הארציות, ג"ח). לדבריה, היא התמודדה בזירה מקומית וקטנה כדי לתרום לנוער ולחינוך בנהריה, אך המרחק בין זה לבין התמודדות לכנסת הוא גדול. היא הוסיפה כי היא הופתעה מהודעתו של שליט, אך אמרה שאין בכוונתה להתייחס לכך.

אתמול הודיע לפיד על פרישתו מהגשת התוכנית "אולפן שישי" בשל רצונו להיכנס לחיים הפוליטיים. עדיין לא ידוע באיזו רשימה יתמודד לפיד בבחירות הבאות, אך לפי ההערכות הוא ירוץ ברשימה עצמאית שיקים. סקרים שונים שנערכו בתקופה האחרונה ניבאו לו כ-15 מנדטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ