ישראל ביתנו מותחת ביקורת על מעשי ח"כ מיכאלי: אין להם הצדקה

הודעת ישראל ביתנו תקפה גם את ח"כ מג'אדלה: "יש לגנות את דבריו". סיעת העבודה התלוננה לוועדת האתיקה: "מדובר באלימות עבריינית"

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

סיעת ישראל ביתנו מתחה הערב (שני) ביקורת על מעשיה של חברת הסיעה, ח"כ אנסטסיה מיכאלי, אשר שפכה כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה) במהלך ויכוח שפרץ ביניהם בדיון טעון בוועדת החינוך של הכנסת. השניים התעמתו לאחר שח"כ דני דנון מהליכוד קרא לפטר את מנהל בית ספר מהכפר ערערה שבמשולש, שלקח את תלמידיו למצעד זכויות האדם שנערך בתל אביב בחודש שעבר.

הסיעה "דנה בישיבתה השבועית באירוע המצער שהתרחש היום בישיבת ועדת החינוך של הכנסת", נאמר בהודעה. "בישיבה הובהר לח״כ מיכאלי כי שום נסיבות אינן מצדיקות התנהגות מן הסוג הזה. סיעת ישראל ביתנו דורשת מכל חברי הבית, וקודם לכל מחבריה, לנהוג בצורה המכבדת את הכנסת ולהימנע מכל מעשה לא פרלמנטרי". מצד שני, הסיעה הודיעה כי "יש לגנות את דבריו של ח״כ ראלב מג׳אדלה שגרמו להתפרצותה של ח״כ מיכאלי. אנו מקווים שאירועים כאלו לא יישנו בכנסת".

>> מיכאלי לא לבד: מכות, עשן וביצים בפרלמנטים בעולם. צפו

"אתם צועדים נגד המדינה", הפטירה ח"כ מיכאלי לעברו של מג'דלה, שענה לה: "את תשתקי" והוסיף כי "היא לא תשתיק אותי, כאן זה לא ישראל ביתנו. הנושא של הפשיזם לא יעצור כאן - אני מתכוון לקחת את הדיון הזה למסלולים נוספים שישמשו דוגמה למדינת ישראל... לא ניתן לפשיזם להשתלט על הבית". מיכאלי אמרה לו בתגובה: "זה חוסר כבוד למעמד האשה ולכנסת, אנחנו נברר את הדברים בוועדת האתיקה". בשלב מסוים, כשנראה שח"כ מיכאלי יוצאת להירגע מחוץ לחדר הדיונים, היא מזגה כוס מים ושפכה אותה לעברו של ח"כ מג'דלה. לאחר מכן היא יצאה נסערת מהחדר.

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין התייחס לאירוע והודיע כי יגיש תלונה נגד ח"כ מיכאלי לוועדת האתיקה. לדבריו, "שמעתי בצער רב, יחד עם חברי הנשיאות, על האירוע בוועדת החינוך. מדובר במעשה שפוגע בכנסת כולה ואסור לעבור על כך לסדר היום, ועל כן אגיש תלונה לוועדת האתיקה. נמתין למסקנות הוועדה ונמשיך לדון בעניין על כל השלכותיו".

במפלגת העבודה דורשים להעניש את ח"כ מיכאלי. יו״ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ׳, ויו"ר סיעת העבודה, ח״כ יצחק הרצוג, הגישו ליו״ר ועדת האתיקה תלונה בשם חברי סיעת העבודה נגד אנסטסיה מיכאלי. בתלונה דרשו למצות עם מיכאלי את מלוא חומרת הדין. ״מדובר באלימות גרידא, אלימות עבריינית ובוטה שמקומה לא יכול להתקיים ככלל ובפרט במקום ממלכתי ומכובד ככנסת ישראל״.

עשו לנו לייק וקבלו את החדשות המעניינות ביותר, ישירות לפייסבוק

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ