לא רק פוליטיקה ואלימות: בכנסת מצאו זמן גם לבדיחות

ארדן, ברק וגם נתניהו לקחו פסק זמן מההמולה הפוליטית והתבדחו על ההתפתחויות האחרונות: "יונית לוי וקיציס - אל תמהרו לעזוב את תפקידכם"

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

המערכת הפוליטית בישראל סוערת ביומיים האחרונים בשל רצף אירועים הרודפים זה את זה; החל מהצטרפותם לפוליטיקה של יאיר לפיד ונועם שליט, עבור באישור חוק חינוך חינם מגיל 3 וכלה בתקרית החריגה במהלכה שפכה היום חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי מים על ח"כ ראלב מג'אדלה.

לצד הדריכות הרבה וההערכות כי האירועים מרמזים על מערכת בחירות הולכת וקרבה, מצאו חברי הכנסת, השרים וגם ראש הממשלה זמן להתבדח, וחידדו את חוש ההומור שלהם בהתייחסם להתפתחויות האחרונות.

ראשון הקומיקאים היה שר הביטחון, אהוד ברק, שדיבר היום בישיבת סיעת העצמאות, שנערכה זמן קצר לאחר תקרית התזת המים של מיכאלי. "קיבלנו החלטה פנימית במפלגת העצמאות לא לאמץ את דפוסי ההידברות שהתגלו לאחרונה בוועדות הכנסת בנושא העברת מים מהיד של חבר כנסת אחד אל הפנים של חבר כנסת אחר. אנחנו החלטנו לדחות את הפרקטיקה הזאת ולא להשתמש בה. אני חושב שלפי הרקורד של העצמאות עד עכשיו יש לנו סיכוי טוב לעמוד בזה", אמר ברק.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצטרף גם הוא לברק במצב הרוח הטוב, וביקש להרגיע את חבריו לסיעה החוששים משריון מקום לברק ברשימת הליכוד לקראת הבחירות הבאות. "בניגוד למה ששמעתי שמסעיר את החברים, אהוד ברק לא שוריין והוא לא יוצנח - לא באוויר, לא מהיבשה ולא מהים".

במהלך דיון בהצעת אי אמון בממשלה התייחס ארדן לאווירת הבחירות וביקש לצננה בעזרת הדברים הבאים. "אני קורא לכל אלו שתחושת השליחות הציבורית מפעמת בהם וחשים שיש להם מה לתרום למערכת הפוליטית - אין עדיין בחירות, אל תתפטרו מהעבודה. יונית לוי, אייל קיציס, מרגלית צנעני, כל מי שלא מרוצה מההתנהלות - אין עדיין בחירות". ארדן גם הציע "לכל המפורסמים שרוצים לתרום מעצמם למערכת, תמתינו עוד קצת, שלא נפסיד אתכם ותרומתכם במקומכם הנוכחי".

אהוד ברק ובנימין נתניהו. מצאו זמן גם לבדיחותצילום: ניר כפרי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ