מופז הציע לצרף למטה את איש המחשבים בקדימה הנחקר במשטרה

חנוך חזין נעצר באוקטובר האחרון לאחר שבכירי המפלגה התלוננו על חשד למעילה. בינתיים גוברת התמיכה במופז: ח"כ אבי דואן, שהחליף את אלי אפללו, הצטרף למטה מופז וכעת מתחלקת תמיכת חברי הכנסת כמעט שווה בשווה בינו לבין לבני

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

חבר הכנסת שאול מופז מקדימה, המתחרה על ראשות המפלגה, קיבל אמש חיזוק עם השבעתו של חבר הכנסת החדש אבי דואן, שהצטרף לסיעה במקומו של חבר הכנסת אלי אפללו, שמונה ליו"ר עמית בקק"ל. דואן כבר משמש חלק ממטה מופז ומייצג אותו בוועדת ההסכמות שבה משתתפים נציגי כל המועמדים. כמו כן חבר הכנסת יעקב אדרי הודיע כי יתמוך במופז. בכך מתחזק כוחו של מופז במפלגה כשחברי הכנסת מתחלקים בינו לבין לבני כמעט שווה בשווה.

אדם נוסף שעשוי להצטרף למטה מופז הוא חנוך חזין, איש המחשבים והטלפוניה של קדימה בעבר. חזין נעצר ונחקר באוקטובר האחרון במסגרת פרשת קדימה שבה הגישו בכירי המפלגה תלונה במשטרה בחשד לעבירות של מעילה ומרמה. גזבר המפלגה איציק חדד הגיש בתגובה נגד אנשי המפלגה קובלנה פלילית שבה טען כי הוציאו את דיבתו והשתמשו בו כשעיר לעזאזל לנושא אי-הסדרים במפלגה, שהתגלה על ידי מבקר המדינה. מדובר בפרשה שעדיין נבדקת: לא הוגשו בה כתבי אישום מחד ומאידך, התיקים לא נסגרו. חזין אישר כי אכן הוצע לו להצטרף וכי הוא שוקל את הדברים. במטה מופז אמרו כי ישמחו לקבלו.

היום תתכנס מועצת קדימה, הכוללת את חברי הסיעה, ראשי רשויות ופעילים מרכזיים, על מנת לאשר את מינויה של יו"ר ועדת הבחירות בפריימריז, השופטת עדנה בקנשטיין (ראו תיבה). בנוסף, המועצה תצביע על נושאים נוספים, בהם הרכב ועדת הבחירות ואישור מועד הפריימריז.

מאחורי הקלעים נמשכים המאמצים להגיע להסכמות בין הצדדים לקראת ההצבעה שאמורה להכריע בנושאים שונים, שבהם הרכב ועדת הבחירות. השבוע התכנסה מספר פעמים ועדת ההסכמות, שכללה נציגים של כל אחד מהמועמדים. בישיבה ביום שני בכפר המכביה הועלו הצעות שונות, שבהן המשך כהונת ועדת הבחירות הנוכחית, בחירת צוות משפטנים שאינם חברי קדימה וכן מינוי ועדה שבה לכל מועמד יש נציג ושני נציגים מהסיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ