מופז השיק את הקמפיין שלו לראשות קדימה: "אחליף את נתניהו, לבני סיימה תפקידה"

מערכת הבחירות בקדימה מתחממת, חודשיים לפני הפריימריז

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

חבר הכנסת שאול מופז השיק היום (שני) את הקמפיין שלו בהתמודדות על ראשות מפלגת קדימה. מופז קיים מסיבת עיתונאים במטה הבחירות שלו ביהוד כשלצידו הצוות האסטרטגי שלו ותומכיו במפלגה. למרות ההבטחות, עדיין לא מונה מי שיעמוד בראש הקמפיין, מה שמעלה את התהייה האם התפקיד שמור לאבי דיכטר, במידה ויחליט לתמוך במופז. במהלך מסיבת העיתונאים הוצגה גם סיסמת הקמפיין: מופז. ראש הממשלה.

"היום מתחיל המסע להחלפת ממשלת נתניהו", אמר, "המסע הזה עובר דרך הפריימריז בקדימה. בכוונתי להוביל את הממשלה הבאה, להוביל את קדימה ולעצב לה תעודת זהות ברורה לכל אזרח בישראל".

מופז הוסיף: "יש לי תקווה גדולה להוביל למסע שתכליתו שלום. חייבים להניף את הדגל האזרחי ובו בזמן לעשות מאמץ עליון לעשות שלום עם שכנינו לנוכח השינויים שהיו בשנה האחרונה ועוד יהיו בעתיד. חייבים לומר לעצמנו במדינת ישראל – בקרוב 64 שנות עצמאות, המדינה התקדמה משנה לשנה וזה קודם כל בזכות הבנות והבנים שמשרתים בצה"ל. הקריאה להגיע לשוויוניות בנטל כמי ששירת 40 שנה וילדיו משרתים אני רוצה להוביל לשוויוניות בחלוקת הנטל. היום משרתים 50% מהצעירים. בעוד 8 שנים רק 40% ישרתו. אנחנו חייבים לשנות את המגמה הזאת. לילדים שלנו ולמען הדורות הבאים".

שאול מוםז במטה קדימה, השבוע

במטהו של מופז נכחו היום גם חברי כנסת רבים ובהם ארבעה מתוך ששת חברי הכנסת שהודיעו על הצטרפות למחנהו בשבוע האחרון: רוחמה אברהם בלילא, יוחנן פלסנר, זאב ביילסקי ואריה ביבי.

לפני כשבועיים הודיעה יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, כי הפריימריז במפלגה יערכו ב-27 במארס. מאז ההכרזה החלו להתלהט היצרים בתנועה. שאול מופז הגיב להחלטה ואמר כי "חברת הכנסת לבני סיימה את תפקידה כיו"ר. התנהלותה היתה חלשה, מגומגמת וחסרת מנהיגות". היום היה מופז מפויס וממלכתי יותר, כאשר הוא כבר חושב על היום שאחרי הבחירות. "ביום שלאחר הפריימריז אחבק את הח"כים שיושבים כאן, את הח"כים שתומכים בלבני. אנחנו מפלגה אחת. אני עמדתי במבחן של להישאר. אמשיך לשרת ולתרום במסגרת קדימה. אני אנצח את נתניהו נקודה".

נכון להיום, שני המועמדים המרכזיים על תפקיד יו"ר קדימה זוכים לתמיכה כמעט זהה בקרב חברי הכנסת. 12 מחברי הסיעה התייצבו לצד יו"ר המפלגה, ציפי לבני, בעוד 11 הביעו תמיכה בשאול מופז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ