בניגוד לטענת השוטרים, השב"ח שהשליכו ליד כביש מסר את שמו

ב-4 מסמכים פנימיים של המשטרה נרשם שמו של הקורבן, עומר אבו ג'ריבאן, והשם מופיע גם על טופס השחרור מהמעצר

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

פרטים חדשים נחשפים בפרשת מותו של השוהה הלא חוקי עומר אבו ג'ריבאן, שהושלך בצד כביש ומת: בניגוד לטענת השוטרים, שאבו ג'ריבאן לא הזדהה בחקירה, בטרם הושלך אל שולי כביש 4, ארבעה מסמכים פנימיים של המשטרה מלמדים שהוא מסר את שמו בחקירתו.

אבו ג'ריבאן נפצע בתאונת דרכים שהיה מעורב בה, במכונית שגנב, במאי 2008. הוא סבל מדימומים במוח, שברים באגן ובעצם הבריח, ודלקת ריאות. כששוחרר מבית החולים שיבא והועבר לחקירה בתחנת המשטרה ברחובות, הוא היה מבולבל ומחובר לקטטר. בבית החולים של השב"ס לא נמצא לו מקום, והוחלט "להחזירו למחסום". לבסוף הוא הושאר בצד הכביש, ליד מחנה עפר. שם התייבש למוות.

בעקבות הפרשה מונה קצין בודק במשטרה, סנ"צ דני מאור, ונפתחה חקירה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). הטענה העיקרית של השוטרים החשודים והעדים בפרשה היתה שאבו ג'ריבאן היה נוכל שהסתיר את זהותו כדי להשתחרר, ורק לאחר שכשלו הניסיונות לאתר את זהותו, הוחלט להחזירו. אבל ממסמכי תיק גניבת המכונית שהגיעו לידי "הארץ" מצטיירת תמונה אחרת.

בארבעה מסמכים נרשם שמו של החשוד, בשיבוש, "עומר אבו קריבאן". השם מופיע גם על טופס השחרור מהמעצר שחתום עליו פקד ברוך פרץ, קצין תורן באותו לילה, העומד לדין בפרשה. מי שהזין את השם למחשבים הוא נחום אדלה, חוקר בתחנה. אדלה לא העיד לפני הקצין בודק או לפני מח"ש. במשטרה סירבו להתייחס לדברים ומסרו כי "האירוע, התלוי ועומד בעתירה לבג"ץ, וראוי שיתברר בין כותלי בית המשפט".

טופס השחרור עם שמו של ג'ריבאן. לחצו להגדלה

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות "הארץ" ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ