בכיר בכנסייה הקתולית: ישראל מפקירה את אתרי הקודש

בפנייה חסרת תקדים לנשיא פרס בעקבות מעשי הוונדליזם בבירה קרא הבכיר למיגור התופעה: "נחצו קווים אדומים שאסור לעבור עליהם לסדר היום"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

ההתקפות הוונדליסטיות על כנסיות בירושלים הביאו לפנייה חסרת תקדים של בכיר בכנסייה הקתולית לנשיא שמעון פרס, כדי שיתערב למניעת המשך הפגיעה. את המכתב כתב פייר בטיסטה פיצאבלה המחזיק בתואר "הקוסטוס", הידוע גם כ"שומר המקומות הקדושים בארץ ישראל". מתוקף תפקידו הוא עומד בראש המסדר הפרנציסקני בארץ, ובדרוג הכנסייתי הוא נחשב לאחד מבכירי הכנסייה הקתולית בעולם ומקורבו של האפיפיור.

בשבועיים האחרונים רוססו קירותיהם של שני מבנים נוצריים במערב ירושלים - במנזר עמק המצלבה ובכנסיה הבפטיסטית שבמרכז העיר. בשני המקרים רוססו כתובות בגנות הנצרות, וכן הושחתו כלי רכב שחנו בסמוך. בעקבות אירועים אלו החליט הקוסטוס לפנות לפרס בבקשה שיתערב. זאת, על אף ששני המבנים שהותקפו אינם קשורים לכנסייה הקתולית, אלא לזרמים נוצריים אחרים. "מקרים אלו, שלמיטב ידיעתי, לא נעצר איש בגינם, הם רק דוגמה כואבת לשורה של מקרים דומים המתרחשים בתקופה האחרונה ללא הפרעה כמעט", כתב, "הקהילה הנוצרית... חיה בישראל בשקט ובצנעה, מתוך כבוד, הערכה ויחסי שכנות ליהודים ולמוסלמים... לצערי במהלך השנים למדנו גם להתעלם מפרובוקציות".

הקוסטוס המשיך וכתב כי "הפעם נדמה שנחצו קווים אדומים שאסור לעבור עליהם לסדר היום". בסיום מכתבו כתב הקוסטוס: "אודה לך אם תטיל את כובד משקלך בעניין זה ותפעל עם הגורמים השונים האחראים למיגור תופעה מסוכנת זו, על מנת שאירועים אלו יפסקו".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ