צה"ל לחיילים: אל תזמינו שירות חדרים בחופשה בחו"ל

בעקבות ניסיונות הפיגוע נגד מטרות ישראליות בהודו ובתאילנד, אסר אתמול צה"ל על חיילים לפרסם ברשת שהם טסים לחופשה בחו"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

מחלקת ההגנה בחטיבת המבצעים של צה"ל הפיצה אתמול איגרת ובה הנחיות לחיילים ולקצינים היוצאים לחופשה בחו"ל. זאת בעקבות סדרת ניסיונות הפיגועים נגד מטרות ישראליות בהודו ובתאילנד בשבועות האחרונים. האיגרת מחדדת את הנהלים הקיימים כיום עבור לובשי המדים המבקשים לצאת מישראל, אך מופיעות בה גם הנחיות חדשות.

האיגרת הנחתה את החיילים להימנע מפרסום כוונותם לטוס ברשתות החברתיות או להתייחס בהן ליעדים שאליהם הם יוצאים. מלבד זאת, היא הורתה להם להימנע מהזמנת שירותי חדרים בבתי המלון, וכן מפתיחת דלתות החדרים, אלא אם זיהו בוודאות את האדם המבקש להיכנס. החיילים אף התבקשו שלא לבקש חדר הממוקם בקומת ביניים בבתי המלון, או בסמוך למעליות או חדרי מדרגות. זאת מחשש שמקומות אלה ישמשו כנקודות התארגנות לגורמי טרור. האיגרת אף הנחתה את החיילים לבדוק את החדר היטב עם כניסתם אליו, כדי לוודא שאין בו מטעני חבלה.

ניסיונות הפיגוע שאירעו בחודש האחרון כללו הצמדת מטען לכלי רכב. בעקבות זאת, באיגרת שהופצה אתמול הודגש כי "בעת נסיעה ברכב יש לנעול את המכונית ואת החלונות, מחשש לניסיון חטיפת הרכב או ציוד שנמצא בתוך הרכב". הנחייה זו נועדה למנוע את האפשרות שהחיילים ייחטפו אם ייקלעו לזירת פיגוע.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

באיגרת מתבקשים החיילים לפעול בהתאם לאזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור, והודגש בה כי "המלצות המטה ללוחמה בטרור הן בגדר פקודה עבור המשרתים בצה"ל". נקבע בה כי אצל נציגי ביטחון המידע ביחידות הצבאיות תימצא רשימת בתי מלון שאינם מומלצים לשהיית ישראלים, ובהם נדרשים החיילים שלא להתארח.

לאחר המתקפות על נציגויות ישראל בחו"ל קיימה מערכת הביטחון הערכות מצב שנועדו לבחון את מנגנוני האבטחה הקיימים עבור נציגי ישראל הרשמיים. בתוך כך, אזהרת המסע שהופצה לאחר מעצרם של אנשי החיזבאללה בבנגקוק לפני כחודשיים בוטלה, וכיום אין איסור על שהיית חיילי צה"ל בבירת תאילנד. לצד זאת, תודרכו כלל הנספחים הצבאיים בעולם לנקוט משנה זהירות על רקע ההתרעות השונות. "התחושה היא שמדינת ישראל נמצאת תחת מתקפה שטרם הגיעה אל סופה. סוגיית השהייה בחו"ל היא הבטן הרכה של מערכת הביטחון", אמר לאחר האירועים קצין בכיר בחטיבת המבצעים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ