דו"ח המבקר בנושא הקוטג' ימתח ביקורת חריפה על השר שמחון

בדו"ח צפוי המבקר לינדנשטראוס למתוח ביקורת נוקבת על הנסיבות שהביאו להסרת הפיקוח על מוצר החלב שגרם לעליית מחירו בכ-35%

תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, ישלים בשבועות הקרובים כתיבת דו"ח ביקורת בנושא מחירי הקוטג'. בדו"ח צפוי המבקר למתוח ביקורת נוקבת על הנסיבות שהביאו להסרת הפיקוח על מוצר החלב שגרם לעליית מחירו בכ-35%.

ביוני בשנה שעברה הודיע לינדנשטראוס - בעקבות דיון שהתקיים בנושא בוועדה לביקורת המדינה - כי הוא יחבר דו"ח מיוחד על עליית מחיר הקוטג' ומוצרי החלב. בטיוטת הדו"ח, שהוכנה באחרונה במשרד המבקר, לקראת הפצת הדו"ח הסופי, מתואר כיצד שר החקלאות לשעבר, שלום שמחון, רקם הסכם עם האוצר. לפיו, משרד החקלאות הסיר את התנגדותו העקבית לאורך השנים לפיקוח על הקוטג' - ובתמורה משרד האוצר הסיר את התנגדותו לחוק החלב, אותו קידם שמחון, ואשר נועד להטיב עם הרפתנים.

בדו"ח צפוי המבקר להדגיש כי הזינוק במחיר הקוטג' ומוצרי החלב היה צפוי מראש, וכי גורמי מקצוע שהיו מעורבים בהסכם שגובש בין שמחון למשרד האוצר הזהירו מפני התייקרות משמעותית. בנוסף, ההסדר היה מנוגד להחלטת ממשלה קודמת, שהתקבלה כמה חודשים קודם לכן, ואשר קבעה שיש להשאיר את הקוטג' בפיקוח.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

משמעות ההסכם, היתה עליה מתמשכת במחירו של מוצר החלב הפופולרי, שבעקבותיה החלה מחאת הקוטג' שהיתה למחאה צרכנית יוצאת דופן בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ