שני בני 12 נהרגו מפיצוץ נפל צה"ל סמוך לחברון

על פי הדיווח, הילדים נפגעו כששיחקו בשדה באזור ואדי ארים. שלושה צעירים נוספים, בני אותה משפחה, נפצעו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שני ילדים בני 12 נהרגו היום (שלישי) באזור המחצבות של באני נעים, הנמצא מזרחית לחברון כתוצאה מפיצוץ חפץ חשוד, ככל הנראה נפל של צה"ל. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות מען, הילדים הם חמזה ג'ראדאת וזאיד ג'ראדאת, שניהם קרובי משפחה.

שלושה ילדים נוספים מאותה משפחה, אחד מהם בן 16 ושניים בני 19, נפצעו לאחר שנפגעו מרסיסים בכל חלקי גופם. מצבם קל עד בינוני, והם פונו לבית החולים הממשלתי בחברון. רמדן אוואד, קצין משטרה בחברון, אמר כי הילדים נפגעו בזמן ששיחקו בשדה. האזור בו התרחש הארוע הוא שטח פתוח המשמש גם למרעה. באזור מתגוררות משפחות בדואיות, בהן גם בני משפחת ג'ראדאת.

עיסא ג'ראדאת, קרוב משפחה של הילדים שנפגעו, אמר ל"הארץ" כי מבחינת המשפחה מדובר ב"פשע נוסף בפשעי הכיבוש הישראלי והשלכותיו על האוכלוסיה הפלסטיני. מדובר באזור מגורים ושדות מרעה, שהצבא ושלטונות הכיבוש מנסים להפקיע, ולהפוך את המקום לשמורה ולשטח לאימונים צבאיים".

הוא הוסיף כי "בעבר הלא רחוק היו כמה מקרים, בהם שישה אזרחים פלסטינים נהרגו כתוצאה מפיצוץ נפלים ומוקשים. אני יודע שהיו פניות מארגונים בינלאומיים, כולל התנועה הבינלאומית להגנה על הילדים, לממשלת ישראל ולצבא, כדי לפרק את המוקשים ולנקות את האזור, אולם שום דבר אינו קורה".

"זה אסון גדול מאוד עבורינו, ואנחנו מאוד מקווים שהעולם יתעשת ויפעיל לחץ על ישראל, שתסיר את המוקשים הללו", אמר ג'ראדאת.

גורמים ברשות הפלסטינית האשימו את צה"ל בהפקרות, ואמרו כי צפויה פניה של הרשות לצה"ל, לפירוק כל המוקשים באזור. מצה"ל נמסר כי המקרה נמצא בחקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ