גילי כהן
גילי כהן

השב"כ מדווח על שני משוחררי עסקת שליט ששבו לפעילות טרור לאחרונה. אחד מהם הוא דאוד חילו בן 21, תושב מחנה הפליטים אמערי שליד רמאללה. בסוף מארס גזר בית המשפט הצבאי ביהודה את עונשו של חילו, שהורשע בניסיון סחר בנשק. בסה"כ, מאז ביצוע עסקת שליט, נעצרו שמונה מהמשוחררים. חילו הינו הראשון מהם שנשפט והורשע.

על פי שירות הביטחון הכללי חילו ביצע את העבירה כחודש לאחר שחרורו בדצמבר 2011 במסגרת השלב השני לעסקה לשחרורו של גלעד שליט. בעקבות כך הוא ישוב וירצה את מלוא התקופה לה נידון בשנת 2010 ולמעשה ישלים 17 חודשי מאסר בבית הכלא. בנוסף נדרש חילו לשלם קנס כספי בסך 2,000 שקלים.

משוחרר נוסף שאותר בידי השב"כ ושוחרר במסגרת עסקת שליט הוא עומר אבו-סנינה פעיל חמאס מחברון שגורש לרצועת עזה. אבו-סנינה גייס פעילי טרור בגדה המערבית במטרה לבצע פיגוע חטיפה. השב"כ תפס כרטיס זיכרון ששלח אבו-סנינה לפעילים בגדה ועליו הנחיות מפורטות כיצד לבצע את החטיפה. "יש לנסות להשיג משאבים, נשק וחומרי נפץ מוכנים, אך לעשות זאת בזהירות רבה ובדרכים המתאימות. ניתן להשיג אמצעי לחימה של האויב גם אם נאלץ לעשות שימוש בנשק קר תחילה", נכתב. עוד הנחה אבו-סנינה את הפעילים להודיע על ביצוע הפיגוע במסרים מוצפנים. "אין לדבר בגלוי אלא רק במהלך פגישה פנים אל פנים, ההכרזה על הפיגוע תעשה על ידינו באמצעות המועצה הצבאית העליונה".

אוטובוסים יוצאים מכלא מגידו, ריכוז האסירים הביטחוניים ששוחררו במסגרת עסקת שליט

אתמול פורסם כי חמאס הפעיל בחודשים האחרונים בישראל רשת של בלדרי כספים, שהעבירו סכומים גדלים למשוחררי עסקת שליט המתגוררים בגדה. בחלק מהמקרים מדובר היה בכפרים פלסטיניים מעבר לקו הירוק, דוגמת כפר עקב, ובאחרים הכתובות היו במזרח ירושלים, בין היתר בשכונות א-טור וראס-חמיס. במקרים אחרים התבצעה ההעברה בתוך תחומי ישראל.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

מאז סיום עסקת שליט נעצרו בשנית שמונה אסירים ששוחררו במסגרת העסקה ושבו לעסוק בפעילות טרור. אימאן דאוד - נידון ל-36 שנות מאסר בגין ניסיון לרצח; אימונים צבאיים; חברות בארגון לא מוכר. אימאן שראונה - נידון ל-38 שנות מאסר בגין ניסיון לרצח; חברות בארגון לא מוכר; ייצור פצצה; מתן מקלט. מוחמד צאלח - נידון ל-20 שנות מאסר בגין ירי לעבר אנשים; חברות בארגון לא מוכר; אימונים צבאיים; הנחת מטען חבלה. הנא שלבי - עצורה מנהלית לשנתיים בגין יידוי אבנים. היא מזוהה כפעילה של הג'יאהד האסלאמי. שני משוחררים נוספים נעצרו, נחקרו, ושוחררו לבסוף: מג'די עג'ולי, שנידון למאסר עולם בגין רצח על ידי פעולת איבה; חברות בארגון לא מוכר; עבירה נגד הסדר הציבורי, ועומר איוב, שנידון למאסר עולם בגין רצח על ידי פעולת איבה; ניסיון לרצח על-ידי פעולת איבה; אימונים צבאיים וקשר לביצוע פשע. העצור השביעי הוא חאלד מחאמרה, שנידון למאסר עולם בגין: גרימת מוות; ירי לעבר אנשים; חברות בארגון לא מוכר.

מהשב"כ נמסר כי הוא יעשה כל שביכולתו כדי למצות את הדין נגד המעורבים בטרור, בכלל זאת אסירים ששוחררו במסגרת שליט ובחרו לחזור לפעילות טרור.

Read this article in English: Shin Bet arrests two prisoners released in Gilad Shalit swap

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ