דיווח: עודה טראבין צפוי להשתחרר במסגרת עסקת חילופי אסירים ברביעי

טראבין נמצא בשבי המצרי למעלה מ-11 שנים לאחר שחצה את הגבול לסיני באופן לא חוקי. לפי הדיווח, במסגרת העסקה ישוחררו 63 אסירים מצרים הכלואים בישראל

אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה אמש (שבת) כי עודה טראבין, הנמצא בשבי המצרי קרוב ל-11 שנים, צפוי להתשחרר ביום רביעי הקרוב. על פי סוכנות הידיעות הפלסטינית, אחיו של אחד האסירים המצרים הכלוא בישראל, סיפר כי אחיו יידע אותו בשיחת טלפון שנציגי שירות בתי הסוהר יידעו אותו ואסירים נוספים בנוגע לעסקה הצפויה לצאת לדרך ביום רביעי.

במסגרת העסקה ישוחררו 63 אסירים מצרים הכלואים בישראל. העסקה צפויה להתבצע ככל הנראה דרך מעבר טאבה.

עודה טראבין נולד בסיני בשנת 1981. עם הנסיגה הישראלית מסיני, עברו אביו ואמו לישראל וקיבלו כאן אזרחות ישראלית. הוא חצה את הגבול למצרים בדרך לא חוקית. לפי טענת אביו סולימאן, הוא תעה בדרכו בזמן שחיפש את הגמלים של המשפחה.

אחרי שנתפס לא הודיעה מצרים לישראל על מעצרו. רק בשנת 2004, כשאביו פנה לעורכי דין, פתחה שגרירות ישראל בקהיר בחיפושים. בדצמבר אותה שנה, אישרו המצרים כי הוא מוחזק על ידם. מאז 2004 הוא יושב בבידוד, בתא בכלא לימה-טורה, מבלי שיהיה ברור איזה פשע ביצע. האורחים היחידים של עודה טראבין בכלאו הם אנשי שגרירות ישראל בקהיר. במכתבים שהעביר למשפחתו ולעורכי הדין שלו, בעברית ובערבית, הוא ביקש בייאושו לנקוט כל דרך אפשרית כדי לסייע לו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ