עיריית ירושלים הוציאה צווי הריסה לשבעה מבנים בסילוואן

במקום מתוכנן לקום פארק התיירות "גן המלך", שעורר מחאה חריפה בעולם ובקרב הפלסטינים והגביר את המתח בשכונה; שלום עכשיו: ברקת ממשיך בפרובוקציות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

עיריית ירושלים הוציאה אתמול צווי הריסה לשבעה מבנים בשכונת אל בוסתן שבסילוואן, בה מתכנן ראש העיר ניר ברקת להקים את פרויקט גן המלך.

לפני כשנתיים פרסם ברקת תוכנית להקמת פארק תיירותי בתחתית סילוואן, באזור אל בוסתן. התוכנית כוללת הריסת 22 בתים שנבנו ללא היתרי בנייה ו"הלבנת" 66 מבנים נוספים, שנבנו בניגוד לחוק אך יקבלו היתרים בדיעבד. התוכנית עוררה מחאה חריפה בעולם ובקרב הפלסטינים והגבירה את המתח בסילוואן.

מאז לא התקדמה התוכנית בצורה משמעותית, אולם אתמול בבוקר הגיע כוח משטרתי גדול לשכונה ופקחי העירייה הדביקו צווים על בתים המיועדים להריסה.

כפר סילוואן

לדברי פחרי אבו דיאב, חבר ועד השכונה, הצווים הודבקו גם על בתים שעל פי התוכנית לא מיועדים להריסה. הצווים, שניתנו כבר בינואר 2010, קובעים שהעירייה תוכל להרוס את הבתים כעבור 30 ימים מרגע הדבקת הצו.

לאחרונה הודה צבי שניידר, מנהל יחידת הפיקוח במשרד הפנים, בדיון שנערך בוועדה המחוזית כי לא מבוצעות עבודות הריסה. זאת בשל הוראות שהועברו ככל הנראה מהדרג המדיני, ומונעות מהמשטרה לספק את כוח האדם הדרוש כדי לאבטח את ההריסות.

ראש צוות מעקב התנחלויות בשלום עכשיו, חגית עפרן, אמרה בתגובה להוצאת הצווים כי "ניר ברקת משחק באש וממשיך בפרובוקציות, שמגדילות את העוינות והמתח באחד המקומות הרגישים ביותר בירושלים". מהעירייה נמסר בתגובה כי לא מדובר בחלוקת צווים אלא ב"ביצוע פעילות שגרתית לחלוקת החלטות של בית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ