על השולחן: "עוקף בג"ץ" |

מופז ישתתף לראשונה בדיון בנושא גבעת האולפנה

אתמול אמר שר החוץ שאינו רואה פתרון אחר לסוגייה מלבד הסדרתו בחקיקה; מופז בפייסבוק: לא אדיש לביקורת הנוקבת אך נוצרה הזדמנות היסטורית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס מחר (שישי) בבוקר דיון מיוחד בנושא פינוי חמשת הבתים בגבעת האולפנה בהתנחלות בית אל. לדיונים בנושא, שנמשכים כבר כמה שבועות, יצטרף לראשונה גם השר והמשנה החדש לראש הממשלה, יו"ר קדימה שאול מופז. בדיון תיבחן האפשרות לגיבוש הצעת חוק "עוקף בג"ץ" להסדרת מעמד הבתים.

כזכור, בג"ץ דחה את בקשת המדינה לפתוח מחדש את הדיון המשפטי על פינוי הבתים בגבעת האולפנה. בפסיקתו קבע צוות השופטים כי המדינה היא זו שהתחייבה לפני שנה לפנות את הבתים עד ה-1 ביולי 2012, ואין כל נסיבות חריגות שמחייבות עיון מחדש בפסק דין חלוט של בית המשפט העליון.

בדיון מחר ישתתפו חוץ מנתניהו ומופז גם שר הביטחון אהוד ברק, שר המשפטים יעקב נאמן והשרים בני בגין ומשה (בוגי) יעלון. כמו כן יגיעו לדיון נציגי הפרקליטות והמינהל האזרחי בשטחים.

אתמול התייחס לסוגיה שר החוץ אביגדור ליברמן. "התושבים שחיים שנים בגבעת האולפנה הם תושבים שומרי חוק ונושאים בכל החובות: משרתים בצבא, עושים מילואים, עובדים משלמים מסים. זה לא מאחז לא חוקי. היתה טעות של המדינה. הם לא טעו, הם נשלחו לשם. הטעות של המדינה והיא חייבת לקחת אחריות. אני לא רואה שום דרך אחרת אלא חקיקה שתסדיר את הנושא", אמר.

מיד לאחר הכרעת בג"ץ הבהירו גורמים בליכוד ובסיעות הימין כי בכוונתם לקדם חוק עוקף בג"ץ שיאפשר למדינה להשאיר על כנם את המבנים הנמצאים על קרקע פלסטינית פרטית. אתמול, במסיבת העיתונאים שקיים עם מופז אמר ראש הממשלה כי ביקש מהשרים "לחשוב" בנושא. בפגישה עצמה אמר נתניהו שהוא מוכן לשמוע כל הצעה בנושא, לרבות הסדרת בחקיקה.

גבעת האולפנה. תיבחן אפשרות לחוק עוקף בג"ץ

בתוך כך, התייחס היום מופז בדף הפייסבוק שלו על הביקורת הרבה שהופנתה נגדו בשל כניסתו לממשלה, בתקשורת וברשתות החברתיות, וכתב כי "יש רגעים שבהם מנהיגות מקבלת החלטות גם אם הן לכאורה אינן פופולריות. אני לא אדיש לביקורת הנוקבת שהועלתה כאן בעמוד ובאמצעי התקשורת בימים האחרונים, אבל נוצרה כאן הזדמנות היסטורית להוביל מהלכים משמעותיים לטובת הציבור הישראלי. לתפיסת עולמי, היה זה חוסר אחריות לפספס את ההזדמנות הזו. האחריות עליי ועליי בלבד, מבחן התוצאה הוא הקובע - ואני אעמוד בו", כתב מופז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ