המנסר מירושלים |

להוריד את פלסטר האולפנה לאט ובכאב

ראש הממשלה יודע איך מפנים שכונה ומשאירים אותה שלמה ואף מורחבת; איך מכבדים את פסיקת הבג"ץ, ושמים אותה לחוכא ואטלולא

יוסי שריד
יוסי שריד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי שריד
יוסי שריד

בניגוד להמלצה המקובלת, החליט בנימין נתניהו לדלג על פי התהום שלו ולנסות לעבור אותה בכמה וכמה צעדים; ולא בדילוג אחד, כמומלץ. במקום תמונה של הרס חמישה בתים ביום אחד, הוא מתעקש לקבל רצף של צילומים במשך חודשים; ומתעקש שיכאב יותר, כי את הפלסטר מסירים לאט.

קודם יעבו את היסודות ויחזקו אותם – שווה צילום, ועוד איך; אחר כך ינסרו את היסודות המחוזקים ויניחו מסילות תנועה – מי לא יבוא ממרחקים לתעד ולהנציח; אחר כך יצמידו את הבתים לחיישנים, שיתריעו בעוד מועד על סדקים ובקיעים – שום תחנת טלוויזיה בתבל לא תרשה לעצמה להחמיץ; אחר כך יישרו את תוואי הדרך, שבה יתגלגלו החמישה לאתר החדש – והתנחלות בית אל תתפוצץ מרוב תקשורת; ולבסוף, יעמידו את הבתים על אדנים איתנים – אבן מאסו הבוגדים היתה לראש פינה – ולא ייוותר מסך שלא יחשוף עוד פלא מפלאי עולם.

כל תולדות הציונות היו נראות אחרת, לו ראשי ממשלות קודמים – עניים ממעש וחפים מחזון – היו מגלים ולומדים את מה שביבי כבר יודע: איך מפנים שכונה ומשאירים אותה שלמה ואף מורחבת; איך מכבדים את פסיקת הבג"ץ, ושמים אותה לחוכא ואטלולא.

הפגנת ימין נגד פינוי שכונת האולפנה, הבוקר מול משרד ראש הממשלה

כנגד כל בית שיועתק, ייבנו עשרה בתים שישכנו בטח. זאת התשובה הציונית ההולמת מאז ומתמיד, שעד כה ניתנה בדרך כלל למחבלים: אתם רוצחים, ואילו אנחנו בונים. אלא שבמקרה זה אין מדובר, למרבה הצער, במחבלים, כי אם במהרסים ומחריבים מתוכנו; אין כאן נקמה בגויים, יש כאן נקמה בשופטים. גם את הנשיא אשר גרוניס וחבריו נלמד לקח באותה שיטה, שיידעו להם שם, בבג"ץ, פעם אחת ולתמיד.

על מה כל המהומה: האם לא כך העבירו לא מזמן בתים, שנבנו לפני מאה שנה במושבה הטמפלרית שרונה, בקריה בתל-אביב? האם לא הוכתר המבצע בהצלחה? והאם לא כך מעתיקים מבנים בכל העולם, כאשר מבקשים לשמור על ערכם ההיסטורי והתרבותי?

ייתכן, שגם "מפעל ההתנחלויות" בשטחים נכנס מניה וביה לעידן השימור שלו. יום יבוא, ותיירים מהארץ ומהעולם יבואו לראות ולא להאמין: איך התיישבו יהודים בארץ לא להם, בנו ערי מסכנות, עינו את שכניהם, והשלו את עצמם להאמין שתקעו יתד שלא תימוט. למדריכי הסיורים לא יהיה הסבר טוב להרפתקה הזאת, והם ייאלצו להסתפק בהסברים על קורות הצלבנים והטמפלרים בארץ הקודש; איפה הם היום.

"זה טירוף מערכות, המדינה השתגעה", הגיב מהנדס בכיר למשמע תכנית הממשלה לשינוע ולשכנוע. "מבחינה הנדסית זה כמו להציב את הבתים האלה על הירח", אמר ודייק: אין כלל ספק, שירח מעורב בהחלטה הסהרורית הזאת, והוא מכה בעובדי כוכבים ומזלות.

אין להתקנא בראש ממשלה, שמחליט למקם את עצמו כזנב לחברי מרכז ולמתנחלים, והם מכשכשים בו ומעבירים אותו על דעתו. מכאן ולהבא נדע: לא רק בייסוריו של ביבי נקנית ארץ ישראל, גם בניסוריו.

שכונת גבעת האולפנה בבית אל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ