יו"ר מועצת יש"ע: האלימות - מטבע עובר לסוחר במחננו

בכנס שנערך בעפרה במחאה על השחתת רכבו של מזכ"ל אמנה, אמר דני דיין כי האלימות היא "הסכנה העיקרית היום להתיישבות היהודית"

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, השמיע הערב (ראשון) ביקורת חריפה על עמיתיו להתנחלויות, העומדים מנגד מעשי אלימות ואירועי "תג מחיר". בכנס חירום של המועצה אמר דיין כי "עם יד על הלב – כמה מהנוכחים עשו משהו כדי שתיפסק התופעה האיומה והמבישה של רעולי פנים יהודים עם רוגטקה ואבן ביד? ידינו אינן נקיות. ידינו שותפות לחיתוך הצמיגים".

הכנס נערך בעפרה במחאה על השחתת רכבו של מזכ"ל אמנה, זרוע הבנייה של מועצת יש"ע, בשבוע שעבר בבית אל. בכנס השתתפו ראשי רשויות מיהודה ושומרון. דיין השמיע טענות חריפות כלפי הפעולות האלימות המזוהות עם חלק מציבור המתנחלים ואמר "האלימות הפכה למטבע עובר לסוחר במחננו. זה מתבטא בעשרות צורות ואנחנו שותקים. הסכנה העיקרית שקיימת היום להתיישבות היהודית – לא אובמה, לא נתניהו ולא ברק. שתיקתנו באה היום אל קיצה".

הרב יעקב מידן ראש ישיבת הר עציון אמר, "מי שלא מחה, עלול להיות תחת אותה אלימות. החטא שלנו הוא שלא מחינו בזמן. מי שחתך את הצמיגים של זמביש חתך את הלב שלי. יש מחלוקת אבל אסור לאפשר לאלימות מילולית שמביאה לאלימות מעשית להתפשט".

מזכ"ל 'אמנה', זאב חבר (זמביש) בכנס בעפרה צילום: ערוץ 7

מזכ"ל 'אמנה', זאב חבר (זמביש) אמר בכנס, "בשנים האחרונות שאני נוסע על כבישי יהודה ושומרון ואני עובר עם מכוניתי ליד הטרמפיאדות, אני רואה את הזעם בעיניים, את השנאה ואני ממשיך לנסוע ולא עוצר, כדי לא לחוות את החוויה הקשה הזו. אי אפשר לשתוק יותר, צריך לטהר את האווירה הזו. אנחנו בונים את ארץ ישראל יחד עם עם ישראל ועם ממשלת ישראל, במחשבה ולפעמים גם בעורמה ובדרך הזו נמשיך. שום פנצ'רים לא יעצרו אותנו במעלה ההר".

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, "כולנו אומרים כאן הערב אמירה ברורה: כל פגיעה באיש ציבור המקדיש את עצמו למען עם ישראל וההתיישבות – ובפרט פגיעה באישיות כזמביש הינה מעשה חמור ומחפיר. מה שעושה זמביש ביום, מי שפגע בו לא עושה כל החיים. כל בר דעת - ולא משנה מהן דעותיו - מוקיע מעשים אלו בתוקף. ללא היסוסים וללא גמגומים. יחד עם זאת, אני אומר כאן בבירור ובשם רבים: אין למנף את הפגיעה החמורה הזו לכפייה בכוח של דרך אידיאולוגית שנויה במחלוקת אחת - על כלל הציבור ביהודה ושומרון. הוקעת תופעת האלימות מקיר לקיר, אסור לה להשתיק את חילוקי הדעות הלגיטימיים בהתיישבות, או את הצורך בבדק בית עמוק בהתנהלות הגופים האמורים לייצג את ארבע מאות אלף המתיישבים ביהודה ושומרון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ