פינוי האולפנה |

הושלם מעבר מחצית המשפחות אל הקראווילות

התושבים קיבלו את פני המובילים כשהם לבושים חולצות שעליהן נכתב כי הם מגורשים מביתם, ולצד זאת הכיתוב "עוד נשוב"

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

בהליך שקט וללא התנגדויות, הושלם היום מעבר של כחצי מ-33 המשפחות מגבעת האולפנה אל הקראווילות שבשכונה הזמנית בבסיס הצבאי של החטיבה המרחבית בנימין, זאת בהתאם לפסיקת בג"ץ.

כמאה עובדים של משרד הביטחון הגיעו הבוקר אל הבתים והחלו באריזת חפציהן של המשפחות, ואלו הועברו אל הקראווילות על ידי מובילים שנשכרו על ידי משרד הביטחון. התושבים עצמם קיבלו את פני אנשי הביטחון כשהם לבושים חולצות שעליהן נכתב כי הם מגורשים מבתיהם, בנוסף לכיתוב "עוד נשוב".

עד לשעות הצהריים הושלם פינוי של כמחצית מהדירות, ויתר ההליך צפוי להתבצע ביומיים הקרובים, כאשר באתר הקראווילות נעשות עבודות תשתית אחרונות. ביום חמישי בערב, עם השלמת הפינוי, צפויים הבתים להיאטם.

פינוי חפצי דיירי גבעת האולפנה, הבוקר

ההליך נעשה בהסכמה, לאחר שבמשא ומתן בין רב היישוב זלמן מלמד ובין השר גלעד ארדן הושגו הסכמות על בנייה של 300 יחידות דיור חדשות בבית אל, וכן הקצאה של שטחים נוספים לטובת ההתנחלות. רכב של המועצה המקומית אף אסף היום את כל הצמיגים שפוזרו באזור כחלק מההיערכות להתנגדות לפינוי.

משפחות ספורות בגבעת האולפנה הודיעו שאינן מוכנות להתפנות מרצון. כעת מופעל לחץ על משפחות אלו, שלא לעשות אקט הפגנתי מדי שייחשב כפגיעה ברב היישוב. אתמול פרסמו תושבי השכונה הודעה שבה הם מבקשים להפסיק לקרוא לפינוי פינוי מרצון ומדגישים את אלמנט הכפייה שבגללו הם נאלצים לעקור מבתיהם.

על פי פסיקת בג"ץ, יש לממש את צווי ההריסה עד ל-1 ביולי, כלומר - להרוס את המבנים ולא רק להסתפק באיטומם. בשל כך אמורה המדינה לפנות היום לבג"ץ ולבקש לדחות את מימוש צווי ההריסה בשלושה חודשים, עד ל-1 באוקטובר - כדי לאפשר את מימוש הבטחת ראש הממשלה לפרק את הבתים.

ההבטחה המקורית של ראש הממשלה, לנסר את הבתים, לא עומדת עוד על הפרק. כעת מדובר בפירוק הבתים לכמה חלקים והרכבתם מחדש לאחר מכן בשטח שיוכשר לכך. פרק הזמן של שלושת החודשים נועד לבחון את ייתכנות אופציה זו, מבחינה הנדסית. אם הדבר יתברר כאפשרי, תבקש המדינה מבג"ץ פרק זמן נוסף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ