סוכל פיגוע של חיזבאללה נגד תיירים ישראלים בקפריסין

כלי תקשורת מקומיים מדווחים שבעקבות מידע שהעבירה סוכנות מודיעין ישראלית, נעצר פעיל לבנוני בחשד שאסף מודיעין על טיסות חברות ישראליות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ארגון חיזבאללה התכוון לבצע פיגוע תופת בקפריסין נגד מטוס של חברת תעופה ישראלית או אוטובוס של תיירים ישראלים, כך מדווחים כלי תקשורת בקפריסין מפי מקורות ביטחוניים במדינה. לפי הדיווחים בעיתונים "סיגמא-לייב" ופיללת'ארוס", בעקבות מידע שהעבירה סוכנות מודיעין ישראלית, עצרו כוחות הביטחון בקפריסין אזרח לבנוני שהחזיק בדרכון שבדי, כשבידיו צילומים של יעדים ישראלים ומידע על טיסות של חברות תעופה ישראליות מקפריסין ואליה.

החשוד הגיע לקפריסין כתייר ביום חמישי שעבר, ה-5 ביולי. מיד לאחר מכן הועבר לקפריסין מסר בהול משירות מודיעין זר ולפיו בכוונת האיש לבצע פיגועים. ביום שבת שעבר ה-7 ביולי, לאחר מעקב של יממה, פשטו כוחות הביטחון הקפריסאים על בית המלון בו התגורר האזרח הלבנוני בעיר הדרומית לימאסול ועצרו אותו בחדרו.

המעצר נשמר תחת איפול והאזרח הלבנוני הובא לדיון בדלתיים סגורות בבית משפט מקומי בסיומו הוארך מעצרו בחמישה ימים. היום הוא הובא לבית המשפט פעם נוספת ומעצרו הוארך בשבוע נוסף.

העיתון הקפריסאי "סיגמא-לייב" דיווח כי בחקירתו הכחיש בתחילה האזרח הלבנוני כל קשר לפעילות טרור, אולם לאחר חקירה מאומצת הוא הודה שהוא חבר בחיזבאללה. לפי הדיווח כוחות הביטחון הקפריסאים מצאו ברשות האזרח הלבנוני מסמכים שמעידים על כך שהוא עמד בראש תא טרור שתכנן לבצע פיגועים נגד יעדים ישראלים.

מטס אל עלצילום: סיון פרג'

מחקירתו של האזרח הלבנוני עלה כי הוא תכנן לפוצץ מטוס או אוטובוס תיירים. העיתון "פיללת'ארוס" דיווח כי בידי החשוד נמצאו רישומי המראות ונחיתות של חברות תעופה ישראליות בקפריסין. כמו כן נמצאו בידי האזרח הלבנוני רישומים על תנועות של אוטובוסים עם תיירים ישראלים ועל מקומות בילוי של ישראלים בקפריסין.

שגרירות ישראל בקפריסין עודכנה בפרטי החקירה. החקירה נמשכת בניסיון לאתר חומרי נפץ שהיו בידי החשוד או פעילים נוספים שהצליחו להסתנן למדינה.

בעבר ניסו פעילי חיזבאללה בעלי דרכון שבדי לבצע פיגועים נגד יעדים ישראלים בחו"ל. פעיל החיזבאללה, חוסין אדריס, שנעצר בתאילנד בינואר 2012 בחשד שהתכוון לפוצץ מכונית תופת נגד יעדים ישראלים בבנגקוק היה גם הוא אזרח שבדי.

חיזבאללה מטיל על ישראל את האחריות לחיסולו של קצין המבצעים של הארגון עימאד מורניה בפברואר 2008 בדמשק. מאז חיסולו של מורניה ניסה חיזבאללה לנקום בפיגועי תופת נגד שגרירויות ישראליות בעולם ובחטיפה או התנקשות באנשי עסקים או בכירים ישראלים בחו"ל. עד כה כל הניסיונות סוכלו ע"י המוסד וסוכנויות מודיעין זרות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ