מקרה השחתה נוסף |

כתובת נאצה רוססה על מסגד ליד חברון

הכתובת "תג מחיר מגרון" התגלתה שלשום על קיר מסגד בכפר אימריש. עד כה לא נעצרו חשודים בהשחתת מנזר השתקנים בלטרון

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוז רוזנברג

כתובת "תג מחיר מגרון" התגלתה בלילה בין שני לשלישי על קיר מסגד בכפר אימריש דרום-מערבית לחברון. במשטרת מחוז ש"י טוענים שהתושבים יידעו אותם על כך רק אתמול בערב, ובעקבות זאת נפתחה חקירה. גורמים במשטרה אומרים שהגילוי המאוחר עשוי להקשות על פעולות החקירה. לפי ארגון "בצלם", בכפר הסמוך, עבדה, תושבים דיווחו שהצליחו להניס מתנחלים שניסו להצית את מכוניתם באותו לילה.

בהשחתת מנזר השתקנים בלטרון בשבוע שעבר, טרם נעצרו חשודים. חקירת הארוע - בו הוצתה דלת במנזר וכתובות נאצה נגד הדת הנוצרית רוססו על קירותיו - הועברה ממשטרת מחוז ירושלים ליאחב"ל. בין היתר נכתב על קירות המנזר: "מגרון", "מעוז אסתר", "ערבות הדדית" ו"ישוע קוף", במה שנראה כנקמה של פעילי ימין בעקבות פינוי המאחז מגרון.

לפני שבועיים הציתו אלמונים מכונית וכתבו כתובות נאצה בעברית על קיר בית של הכפר הפלסטיני דורא אל קרע, הסמוך להתנחלות בית אל. אחת הכתובות שרוססה היא "תג מחיר מגרון". במארס 2011 הציתו אלמונים מכונית ומשאית באותה שכונה.

קיר המסגד בכפר אימריש, היוםצילום: מוסא אבו השהש, בצלם

בחודש פברואר האחרון רוססו כתובות על קירות מנזר בעמק המצלבה ובכנסייה הבפטיסטית שבמרכז ירושלים. בשני המקרים רוססו כתובות בגנות הנצרות, ישו ומריה וכן הושחתו כלי רכב שחנו בסמוך. בין הכתובות שרוססו היו: “ישו מת”, “מוות לנצרות”, “מריה זונה” ו”תג מחיר". משטרת ירושלים חקרה את שני המקרים, אולם לא נעצרו חשודים. בדצמבר האחרון הושחת מסגד היסטורי ברחוב שטראוס בירושלים. על קירות המסגד ועל מסגד סמוך רוססו כתובות נאצה כגון "מוחמד חזיר" וכן "תג מחיר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ