פצמ"רים סורים בשטח אש סמוך לגבול בגולן, אין נפגעים

הצבא הסורי השיב לירי המורדים בכפרים הסורים מעבר לגבול; צה"ל הגיש תלונה על התקרית, ה-3 בחודשיים האחרונים, לכוח הבינלאומי ברמת הגולן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כמה פצצות מרגמה שירה הצבא הסורי נפלו הבוקר (שלישי) בשטח אש סמוך לגבול עם סוריה בצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל בודקים את נסיבות המקרה והגישו תלונה על הפרה לכוח הבינלאומי הפועל ברמת הגולן, בטענה שלא יקבלו זליגת ירי סורי לשטח ישראל.

מלבד התלונה העביר צה"ל הנחיות לגורמי הביטחון האזרחיים והגביר את העירנות באזור בעקבות התקרית. הפצמ"רים נורו ככל הנראה לעבר הכפרים באזור הסורי של הגולן, כתגובה של הצבא הסורי לירי המורדים. תושב מג'דל שמס סיפר ל"הארץ" כי בלילה נשמעו קולות נפץ עזים באזור. "שמענו את הפיצוצים אבל תיארתי לעצמי שנפל פגז בצד שלנו", אמר.

גבי קוניאל, מנהל המטעים בקיבוץ מרום גולן, סיפר כי שמע קול נפץ סמוך לשעה 7:00 בבוקר. "חשבתי בהתחלה שפרה עלתה על מוקש, כפי שקורה באזור מעת לעת, אבל אחר כך הבנתי שמדובר בפצצות מרגמה", אמר, "לא ניכרת כל תכונה בצד השני. אנחנו קוטפים תפוחים במטעים הסמוכים לגבול, האזור שקט ורגוע ויש תחושה פסטורלית".

חיילי צה"ל מסיירים סמוך לגבול הסורי, לפני כשלושה חודשים

שתי תקריות דומות התרחשו באזור לפני כחודשיים. באחד מהם נפלה פצצת מרגמה ממזרח לכפר הדרוזי מסעדה, בשטח האזור המפורז בין ישראל לסוריה ובמרחק כמה עשרות מטרים מהגבול. "המורדים הרגו כמה שוטרים, ובעקבות זאת הצבא נכנס לכפר והחלו קרבות ששמענו היטב עד לכאן", סיפר ל"הארץ" תושב הכפר, "שמענו היטב את היריות, היו קולות של צרורות שנורו מכלי ירי. הפצצה היתה משהו חריג, אך לא התרגשנו ממנה יותר מדי".

גורם בצה"ל אמר לאחר האירוע כי הסיבה לנחיתת הפצצה בשטח המפורז היא טעות טיווח של הצבא הסורי בכפר הסמוך לגבול. לדבריו, וכפי שקרה הבוקר, בפעם הבאה עשוי לנחות פצמ"ר גם בשטחי ישראל, והכוחות במוצבים באזור ערוכים לתרחיש מסוג זה. בפיקוד הצפון הביעו בחודשים האחרונים מהתרופפות השליטה הסורית באזור הגבול.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ