הממשלה מודה: אין כבר רוב יהודי בין הירדן לים

לפי הלמ"ס (הכפופה למשרד רה"מ), מתוך 12 מיליון תושבים, 6.1 מיליון אינם יהודים. ההודאה יכולה לחזק את הקולות באירופה וארה"ב נגד הכיבוש

עקיבא אלדר
עקיבא אלדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עקיבא אלדר
עקיבא אלדר

בין שורותיה של ידיעה כלכלית יבשה שפורסמה שלשום ב"TheMarker" מסתתרת הודעה-הודאה רשמית חשובה מאין כמוה: ממשלת ישראל מאשרת, שבין הים לירדן אין יותר רוב יהודי. במלים אחרות, בטריטוריה הנתונה למרותה של ישראל מתקיימת מציאות של אפרטהייד. מיעוט יהודי שולט ברוב ערבי.

בידיעה של הילה רז מדווח, כי רשות המסים מנסה להעביר תיקון לחוק, תיקון שמטרתו לעדכן את רף הזכאות להטבת מס שתכליתה לעודד את היצוא. על פי החוק לעידוד שאושר ב-2005, מפעל זכאי להטבת מס אם לפחות 25% מהכנסותיו ממכירות בשנת מס נבעו ממכירות בשוק המונה לפחות 12 מיליון תושבים. תזכיר התיקון לחוק של האוצר מבשר, כי ב-2011 האוכלוסייה בישראל וברשות הפלסטינית חצתה את רף 12 המיליון תושבים - דבר המאפשר גם לתעשיינים שמשווקים לצרכנים הללו ליהנות מהטבת המס. הפקידים החרוצים של רשות המסים מעוניינים להעלות את הרף המאפשר לזכות בהטבה בשני מיליון תושבים, כדי שלא יצטרכו להעניק הטבות ליצואנים שמוכרים בישראל ובשטחים.

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הכפופה למשרד ראש הממשלה), מתוך 12 מיליון התושבים החיים בצל קורתו של השלטון הישראלי, מספר היהודים מגיע לקצת פחות מ-5.9 מיליון (הודעת למ"ס על מספר היהודים בישראל מ-25.4.2012). 12 מיליון פחות 5.9 מיליון יהודים שווה 6.1 מיליון לא יהודים. במלים אחרות, בין הים לירדן קיימת מדינה די יהודית על פי חוקיה ומנהגיה, אבל מציאות לא כל כך דמוקרטית.

  על פי מקורות זרים, היהודים נהפכו למיעוט בשטחי ארץ ישראל השלמה כבר לפני כמה שנים. מעתה, זהו נתון רשמי. יהיו ודאי מי שיטענו, כי 12 המיליון כוללים את תושבי רצועת עזה, שישראל פינתה, וכי היה עלי לגרוע 1.5 מיליון נפש ממספר התושבים הלא יהודים. אבל 12 המיליון, הכוללים מן הסתם את תושבי הרצועה, הוא הנתון הרשמי שמתנוסס על נייר של משרד האוצר. אם האוכלוסייה הזאת "לא נחשבת" לעניין המאזן הדמוגרפי, יתכבד האוצר ויגרע אותה גם מהרף לקבלת הטבות המס וממאזן ההכנסות שלו.

  המונח "אפרטהייד" מככב בכתבה בכתב העת המקוון "פוריין פוליסי ג'ורנל", על "דו"ח סודי חדש" שחיברו לא פחות מ-16 סוכנויות מודיעין אמריקאיות. פרנקלין למב הוא שדיווח מביירות ל"פוריין פוליסי ג'ורנל" על "הדו"ח הסודי", שלטענתו משווה בין ישראל למשטר האפרטהייד בדרום אפריקה. לדבריו, המסמך מזהיר שהאביב הערבי והתעוררות האיסלאם יעודדו 1.2 מיליארד מוסלמים להיאבק נגד מה שמכונה אצלם "הכיבוש האירופי הלא מוסרי של פלסטין". למב טוען עוד, כי הדו"ח מאשים את ישראל בהתערבות בענייניה הפנימיים של ארה"ב, באמצעות 60 ארגונים וכ-7,500 פקידי ממשל. הדו"ח ממליץ, לדבריו, לארה"ב להניח לישראל לנפשה, שכן קיומה מחבל באינטרס האמריקאי להתקרב לעולם הערבי ולעם האיראני.

  חיפוש מהיר בגוגל מגלה פרטים מעניינים על למב; אפשר למצוא שם את תמונתו בפוזה ידידותית עם הארכי-מחבל סמיר קונטר. בפרופיל שלו נאמר, כי הוא חבר מועצת המנהלים של "ארגון סברה ושתילה", פעיל ב"קמפיין זכויות אדם פלסטין", אורח קבוע בתוכניות אירוח של תחנת אל-מנאר של החיזבאללה ותורם מפרי עטו לאתר "אינתיפאדה אלקטרונית". קשה להאמין שחברת הקונגרס הרפובליקאית אילנה רוס-לטינן טרחה לתהות על קנקנו של "בעל הסקופ". אחרת אפילו תומכת נלהבת כמוה בממשלת נתניהו לא היתה מנופפת בכתבה הנ"ל של למב במפגשים שהיא מקיימת בקהילות היהודיות בפלורידה - כהוכחה ניצחת לכך שחוסיין אובמה הוא עוכר ישראל.

  נתניהו אמנם אינו צריך להיות מודאג מהידיעות שלפיהן "דו"ח המודיעין יימסר לידיו של הנשיא אובמה". לעומת זאת, לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב, ראש הממשלה צריך בהחלט להעלות את מפלס הדאגה שלו בכל הנוגע ליחסי ארה"ב-ישראל. בניכוי הגוזמאות שפוזרו לאורך הכתבה על "הדו"ח", הדברים המיוחסים לו משקפים את הלך הרוח הרווח בבית הלבן כלפי נתניהו. האישור הרשמי שהיהודים הפכו למיעוט בארץ ישראל יכול רק לחזק את הטענות נגד שליטת ישראל בפלסטינים ואת התמיכה הבינלאומית, כולל האמריקאית, בהקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67'. מיותר להכביר מלים על מה שצפוי לראש הממשלה אם אובמה יישאר בבית הלבן למשך עוד ארבע שנים. אבל גם אם מיט רומני יבלה שם את השנים הבאות, אובמה יוסיף להחזיק במלוא הסמכויות הנשיאותיות עד 20 בינואר 2013.

  תזכורת: החלטת הנשיא רייגן לפתוח בדיאלוג עם אש"ף (בעקבות הכרזת העצמאות של הארגון על בסיס החלטת האו"ם 242) התקבלה בתקופת המעבר, לאחר בחירות 1988. זו היתה נקמתו ביצחק שמיר על הכשלת תוכנית השלום והסכם לונדון. הפעם תקופת המעבר חופפת לעונת הבחירות בישראל. איזה נזק ייגרם לנשיא היוצא אובמה אם למחרת הבחירות הוא יורה לשגרירת ארה"ב באו"ם לתמוך בצירופה של פלסטין בגבולות 67' לארגון על אפה ועל חמתה של ישראל? מצד שני, לביבי לא תהיה בעיה להפוך את הצעד הזה להוכחה נוספת שהעולם כולו נגדנו ואשר על כן העם זקוק באופן מיוחד למנהיג חזק.

  חרם על המחרימים

  הארגון היהודי CIJA, המאגד את הפדרציות היהודיות בקנדה, הנחה בימים אלה את פעיליו, כולל סניפי "הלל" בקמפוסים, להרחיק מהציבור את כל אלה שקוראים להחרים את ההתנחלויות. אי לכך הם סירבו לארח את פעיל השלום האמריקאי-היהודי, פיטר ביינרט, ודחקו הצדה את ידידי "שלום עכשיו" בקנדה.

  בתגובה על החלטה של איחוד הכנסיות בקנדה להחרים מוצרים מההתנחלויות החליטו ראשי ה-CIJA להחרים את תוכניות הדיאלוג הבין-דתי עם הכנסייה. סטיב מקדונלד, דובר CIJA, אמר בתגובה שבשעה שהארגון מקיים דיונים פתוחים בסוגיית ההתנחלויות, הוא נאבק נגד שימוש בחרמות. לא, הדובר מבטיח שהוא אינו מבחין בשמץ של סתירה פנימית. יש חרם רע ויש חרם טוב.

  לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ