גבול סוריה: ג'יפ של מג"ד בגולני נפגע מירי בזמן שישב בתוכו

לא היו נפגעים בתקרית אך נזק נגרם לכלי הרכב. בצה"ל בודקים את נסיבות הירי, אולם מעריכים כי היה זה "ירי תועה" שלא כוון לפגוע בשטח ישראל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

ג'יפ צה"ל נפגע הערב (שני) מירי בגבול סוריה-ישראל. לא היו נפגעים באירוע אך נזק נגרם לכלי הרכב הצבאי. הג'יפ משרת מפקד גדוד בחטיבת גולני, קצין בדרגת סא"ל, שנסע בו באותה השעה. ככל הנראה, קליע בודד פגע בכלי הרכב. גורם צבאי שהתייחס לאירוע אמר כי היה זה "ירי תועה של המורדים הסורים".

אתמול סייר ברמת הגולן הרמטכ"ל, בני גנץ, ותידרך את הכוחות לשמור על כוננות ודריכות באזור. הרמטכ"ל אמר למפקדים במהלך סיורו כי הלחימה בסוריה היא "עניין סורי שעלול להפוך לעניין שלנו".

ביום שבת האחרון חדרו שלושה טנקים סוריים את השטח המפורז בין סוריה וישראל, ושהו שם במשך שעות ממושכות. צה"ל הגיש תלונה למפקדת כוחות האו"ם האמונה על שמירת הפסקת האש בין שתי המדינות.

גבול ישראל סוריה סמוך למג'דל שמס

בצה"ל אמרו לאחר מכן כי סיבת החדירה לשטח מצויה בסכסוך הפנימי של סוריה. עם זאת, יש לציין כי בחודשים האחרונים הקרבות בין כוחות המורדים לצבא הסורי מתקרבים יותר ויותר לגבול עם ישראל. אחד ממרכזי הלחימה נמצא באזור הכפר ג'ובתה אל חשב. בחודשים האחרונים מספר פצצות מרגמה שנורו מסוריה שנחתו בצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים באירועים האלו. גם אז צה"ל הלין על הפרת הסכמי הפסקת האש למפקדת האו"ם.

בתחילת חודש אוקטובר התקהלו עשרות אזרחים סורים כמה מאות מטרים מהגבול, חלקם החזיקו נשק קל. בעקבות כך החליטו בצה"ל לפנות את המפלס העליון באתר החרמון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ