משלחת בראשות ראש ממשלת מצרים תגיע מחר לעזה

סביר להניח שבזמן ביקור ראש ממשלת מצרים ברצועה האש תיפסק, משני הצדדים. ייתכן שהירי לכיוון גוש דן ישמש כ"תמונת ניצחון" של החמאס

אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף

האם הביקור של ראש ממשלת מצרים, הישאם קנדיל, ישמש כעילה להפסקת אש בין שני הצדדים? מצרים מאשרת כי הנשיא מוחמד מורסי הורה לראש הממשלה קנדיל לצאת מחר לעזה. הביקור הזה הופך לאבן דרך בהסלמה הנוכחית בין ישראל לחמאס, מאחר שייתכן שהוא ישמש את שני הצדדים לעצור את הלחימה. סביר להניח שלפחות בזמן שהותו של קנדיל בעזה ישראל תנצור את האש. גם חמאס לא צפוי לירות רקטות לתחומי ישראל.

אפילו הפוגה של כמה שעות בלחימה עשויה לסייע להגיע להפסקת אש הדדית וחמאס ישתמש בביקור של קנדיל כדי להיראות כארגון שנענה להפצרות של קהיר להפסיק, ולא כארגון שנכנע לישראל. ייתכן שדווקא ירי רקטות הערב (חמישי) לאזור גוש דן, יהווה מעיין "תמונת ניצחון" עבור חמאס. נכון, זו תמונה עלובה במיוחד, אך גם זה יכול להיות משהו עבור הארגון במצבו הנוכחי.

הפגנות תמיכה בעזה, היום במצרים

יש לציין כי חמאס אינו מעוניין בהסלמה שתוביל לפעולה קרקעית בעזה ותסכן את הארגון. לכן גם הוא מבקש תחנת עצירה, אבל אחת שלא תפגע בכבודו. גם המודיעין המצרי, שנמנע מאז החיסול מלתווך בין חמאס וישראל, ימחל על כבודו (המודיעין המצרי טוען כי ישראל למעשה נתנה לו להגיע להפסקת אש מול החמאס בשעה שתכננה את החיסול של ג'עברי ובכך פגעה קשות באמינות של המודיעין המצרי), ויחזור לתווך בין הצדדים.

מבצע "עמוד ענן" - כל הדיווחים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ