פגיעה ראשונה בגוש דן, בבניין בראשון לציון

לראשונה רקטה ארוכת טווח פגעה בבית באזור המרכז; שני אזרחים נפצעו קל מפגיעת הטיל

אילן ליאור, גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור, גילי כהן

לראשונה הייתה אתמול פגיעה ישירה של רקטה בגוש דן. מעט אחרי השעה שש בערב פגעה רקטה בבניין מגורים בן שש קומות בראשון לציון. כיפת ברזל לא הצליחה ליירט את הרקטה. הפגיעה הישירה גרמה נזק כבד לבניין, לבניינים סמוכים ולעשרות כלי רכב ורסיסים התפזרו לכל עבר. שלושה בני אדם נפצעו קל ופונו בידי מד"א לבית החולים אסף הרופא. שרים ואנשי משטרה בכירים שהיו בזירה העידו כי זו הפגיעה שזרעה את ההרס הרב ביותר מאז החל סבב הלחימה.

הרקטה פגעה ישירות בדירה בקומה השישית וזרעה בה הרס רב, אך הודות להיצמדות התושבים להוראות פיקוד העורף נמנע אסון כבד. זוג מבוגר שהיה בדירה באותה שעה תפס מחסה בממ"ד ויצא ללא פגע. בממ"ד בדירה בקומה החמישית, שניזוקה אף היא קשות, היה באותה שעה סטודנט מבאר שבע שבא לבית הוריו בעקבות מטחי הרקטות בדרום וביטול הלימודים באוניברסיטת בן גוריון. גם הוא לא נפגע.

מוטי בנימין היה בעת הפגיעה ברכבו, כמה עשרות מטרים ממקום נפילת הרקטה. "שמעתי את האזעקה, עצרתי בצד ואז היה הפיצוץ. האוטו ממש התרומם באוויר. הבניין היה אפוף עשן ונפלו רסיסים", הוא סיפר והוסיף, "רצתי לתוך הבניין וראיתי אשה מבוגרת שדיממה מהראש. שמתי לה מגבת על הראש ורצתי למעלה בריצת אמוק. הפנטהאוז היה הרוס טוטאלית. בממ"ד היה ספון זוג מבוגר. הם לא נפגעו, אבל היו בהלם מוחלט".

הבניין פונה מדייריו זמן קצר לאחר הפגיעה, מחשש לקריסה. עיריית ראשון לציון הציעה לדיירים לינה במלון מעלה החמישה או בבית ספר סמוך למקום הפגיעה, שבו הציבה 100 מיטות. בשעות הערב המאוחרות כבר הסתובבו אנשי מס רכוש בזירת האירוע וביקשו מהתושבים לדווח להם אם נגרם נזק לדירתם או לרכושם.

הפגיעה בראשון לציון, אתמולצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ