למרות הלחץ הבינלאומי: מועצת התכנון במינהל דנה בקידום תכניות הבנייה ב-E1

בדיון שהוכנס ללוח הזמנים ברגע האחרון, יעלו שתי תוכניות המגורים בשטח המחלוקת. מרקל צפויה להזהיר הערב את נתניהו: ישראל בדרך לבידוד

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

מועצת התכנון העליונה של המינהל האזרחי התכנסה הבוקר (רביעי) כדי לקדם את תכניות הבנייה של 3,400 יחידות דיור בשטח E1, חרף הלחץ הבינלאומי שהופעל בימים האחרונים על ישראל להימנע מבנייה באזור זה.

במסגרת הדיון, שהוכנס ללוח הזמנים של המועצה ברגע האחרון, יעלו שתי תוכניות המגורים ב-E1: התוכנית הדרומית הכוללת בניית 1,250 יחידות דיור והתוכנית המזרחית הכוללת בניית 2,176 יחידות דיור.

למסמך הזימון לדיון צורפה הערה לפיה בכל שלב נדרש אישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף איתן דנגוט. זאת, ככל הנראה, כדי לאפשר לדרג המדיני שליטה מרבית בתהליך. בתום הדיון הופקדה תוכנית הבנייה. היא תוצג לציבור ולאחריה יינתנו 60 יום לדון בהתנגדויות. לאחר מכן, אם התוכנית תאושר, היא תקבל תוקף.

בדואים ליד מעלה אדומים, השבוע

על רקע המשבר המדיני החמור בין ישראל לאיחוד האירופי סביב סוגיית הבנייה, ייפגש הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו בברלין עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. האחרונה, שיחסיה עם נתניהו היו מתוחים ביותר בארבע השנים האחרונות, תדגיש בפני נתניהו כי עליו לבחור בין קידום תהליך השלום והקמת מדינה פלסטינית, לבין הידרדרות לבידוד בינלאומי חמור.

נתניהו ישמע ממרקל מסרים חריפים ביותר בנוגע לצעדי הענישה שישראל נקטה כלפי הרשות הפלסטינית ובעיקר בנוגע להחלטתו לקדם את תכנית E1, לחיבור מעלה אדומים לירושלים ובניית 3,000 יחידות דיור חדשות בהתנחלויות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. הקנצלרית תדרוש מנתניהו לחזור בו מההחלטה או לפחות להתחייב להקפיא את יישומה מיד לאחר הבחירות בישראל.

אתמול המשיכו מדינות בעולם במחאה נגד צעדי ישראל: שר החוץ של בריטניה, וויליאם הייג, הזהיר את ישראל כי אם לא תחזור בה, יישקלו צעדים נוספים שמדינות אירופה יוכלו לנקוט נגדה. הייג הבהיר שבשלב זה לא נשקלת הטלת סנקציות כלכליות על ישראל אלא "גיבוש נוסחה של תמריצים ועונשים".

כמו כן, שגרירי מדינת ישראל באוסטרליה, ברזיל, אירלנד, פינלנד ומצרים זומנו לשיחות נזיפה במשרדי החוץ. בכל השיחות התבקשו השגרירים להעביר לממשלה בירושלים את המסר לפיו היא מתבקשת לחזור בה מההחלטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ