עבאס ברמאללה: שוקל לפרק את הרשות

יו"ר הרשות הפלסטינית אמר במפגש של בכירי הפתח שנבחנות כל האפשרויות בתגובה לבנייה בהתנחלויות. "לא נהיה שומרי ביטחונה של ישראל", הוסיף

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), אמר היום (שבת) כי הוא שוקל לפרק את הרשות במחאה על המשך הבנייה הישראלית בהתנחלויות והקפאון במשא ומתן. הוא התייחס בדבריו גם לתוכניות הבניה הישראליות ב-E1 וכינה אותן "קו אדום שלא ניתן לחצות אותו". עבאס אומר שההנהגה הפלסטינית בוחנת את כל האפשרויות בתגובה לבנייה הישראלית בהתנחלויות.

מקור פלסטיני אמר לסוכנות הידיעות הסינית, שינחואה, שבמהלך פגישת מועצת פתח ברמאללה אמר עבאס כי הוא "שוקל להעביר את מפתחות הרשות לראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו", והוסיף כי אין זה הגיוני להנהיג רשות ללא כוח או סמכות.

המקור, שביקש לשמור על עילום שם, אמר שעבאס אמר למועצה "לא נהיה שומרי ביטחונה של ישראל, ולעולם לא נהיה כלי בידה של ישראל למימוש תוכניותיה בשטחים הפלסטינים". לפי אותו מקור, עבאס אמר כי תוכניות הבנייה של ישראל בירושלים מסוכנות מאוד, וכי הן עומדות בניגוד להסכמים בינלאומיים.

מחמוד עבאס

"העולם כולו מתנגד להתנחלויות ואומר כי הן לא חוקיות", ציטטה סוכנות הידיעות הפלסטינית ואפא מדברי עבאס, "בהחלטות בינלאומיות נכתב מפורשות כי ההתנחלויות הן מכשול בפני השלום ולכן יש להקפיא אותן לחלוטין בשטחים הפלסטיניים, במיוחד בירושלים הכבושה, על מנת להתחיל במשא ומתן רציני ואמיתי על הסדר עתידי ושלום צודק".

עבאס הוסיף כי הרשות הפלסטינית בוחנת מספר כיווני פעולה בתגובה, וקרא לקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ על ישראל, כדי שזו תעביר לרשות את כספי המסים השייכים לה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ