כתב אישום הוגש נגד שלושה מתנחלים בגין פשע שנאה

לפי הפרקליטות, הנאשמים הציתו מכונית בכפר סמוך לדהריה והופתעו על ידי המשטרה לפני שביצעו פשע נוסף. "ניסו להביא לתסיסה באזור יהודה ושומרון"

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום בגין פשע שנאה נגד שלושה צעירים, תושבי התנחלויות ביהודה ושומרון. על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הנאשמים היו מעורבים בהצתת מכונית בבעלות פלסטינית וריסוס כתובות סמוך לדהריה שמדרום לחברון.

על פי כתב האישום, נתנאל קלרמן, אהרון סדיגורסקי ויחיאל לקס, נסעו בכלי רכב מההתנחלות מעון כשהם מצוידים באבנים בגודל בינוני, נשק צעצוע, בקבוק עם חומר דליקה, לום, אולרים, כפפות חד פעמיות, קופסת גפרורים, תרסיס צבע ומסמרים.
לפי האישום, הם נכנסו לכפר סמוך לדהריה, הציתו את המכונית וכתבו "מזל טוב לאפי". לאחר מכן המשיכו בנסיעה לכפר סמוע, שם הופתעו על ידי שוטרי היחידה המרכזית של מחוז ש"י. עוד נטען כי הם ניסו להימלט, כשאחד מהנוכחים ברכב, שזהותו ידועה למשטרה, לא הצליח להיתפס עד היום. לקס מואשם שלאחר הימלטותו אף תקף את אחד השוטרים.

במבוא לכתב האישום טוענת הפרקליטות שהרקע לדברים הוא פעולות תג מחיר. בהתבסס על חוות הדעת של נציגת שירות הביטחון הכללי נכתב כי "פעולות 'תג המחיר' הנ"ל, שכוונו נגד אנשים תמימים ורכושם, שנבחרו כיעד לביצוע הפעולות אך ורק בשל השתייכותם למגזר הערבי, נועדו להעביר מסרים שונים, בדרכים אלימות ופוגעניות - לציבור הפלסטיני, לאוכלוסייה הערבית במדינת ישראל, ולאוכלוסייה היהודית - בדבר הדרך הנכונה והראויה להתמודד עם תופעות ואירועים שונים המתרחשים במדינת ישראל, על רקע הסכסוך הישראלי-ערבי".

הרכב שהוצתצילום: דוברות מחוז ש"י

עוד נכתב כי "בתוך כך, ביקשו מבצעי פעולות 'תג המחיר' לגרום להפרת הסדר והשקט בשטחי יהודה ושומרון, ובאזורי מגורים בהם מרוכזת אוכלוסייה ערבית בישראל, ולהוביל לתסיסה באותם אזורים ובאזורים אחרים, באופן שעלול להוביל להפרות סדר מצד האוכלוסייה הערבית והפלסטינית במדינת ישראל ובשטחי איו"ש, שיחייבו את כוחות הביטחון והמשטרה בישראל להפנות משאבים מרובים כדי להשיב את הסדר והביטחון באזורים אלה על כנם".

עיון בכתב האישום ובבקשת הפרקליטות להארכת מעצר הבית של הנאשמים מלמדת כי אין ראיה ממשית נגד החשודים כגון מצלמה, ראיות מדעיות או עדות ראיה המלמדת על המעורבות של הנאשמים במקרה. כתב האישום מספק גם הצצה לדרכי איסוף המודיעין והמשאבים שמושקעים על ידי השב"כ והמשטרה באיתור חשודים. מהפרטים שפורסמו בכתב האישום עולה כי לרכב של סדיגורסקי הוצמד מתקן איכון שניטר את תנועותיו. כלי הרכב חנה במשך חודש ללא תנועה בקריית ארבע, ומהרגע שזז, החלו בלשים לעקוב אחריו. עוד עולה כי ברכב היה מתקן האזנה, אך התוכן שנקלט ממנו דל. במשטרה עשו גם שימוש במדובבים. סדיגורסקי שוחח איתם, ונתן הסבר כללי על פשעי שנאה, אך לא הודה בהצתת הרכב הספציפי הזה.

פרקליטם של הנאשמים, עו"ד עדי קידר מטעם ארגון חננו אמר כי "קריאת כתב האישום והבקשה להארכת מעצר הבית מלמדת שקיימים קשיים ראייתיים מתאימים, מה שמלמד שכל הגשת כתב האישום נבעה משיקולים זרים מתוך רצון לשפר את תדמית המשטרה וגורמי המשטרה בכישלונות שלהם לפענח אירועי תג מחיר".

שלושת הנאשמים בבית המשפט בבאר שבע, היום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ