מזכ"ל האו"ם מודאג ממצב האסירים הפלסטינים השובתים רעב בישראל

באן ציין כי הוא מוטרד במיוחד ממצבו הבריאותי הקריטי של האסיר סאמר עיסאווי, וקרא לסיום מהיר של המשבר. המזכ"ל שוחח בנושא עם נתניהו

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס הראל
עמוס הראל

מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, פרסם הערב (שלישי) הודעה שבה הביע דאגה עמוקה מ"מצבם המידרדר" של האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל, השובתים רעב במחאה על תנאי כליאתם. באן אמר כי הוא מוטרד במיוחד ממצבו הבריאותי הקריטי של אחד האסירים, סאמר עיסאווי.

הודעת המזכ"ל פורסמה בעקבות מכתבים בעניין שקיבל מנשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן) ומנציגים בליגה הערבית. בהודעתו של באן צוין כי הביע את דאגתו בנושא גם בשיחה הטלפונית האחרונה שקיים עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

המזכ"ל אומר כי הוא מודאג במיוחד גם ממצבם של העצירים המינהליים שמחזיקה ישראל בלא משפט. לדבריו, העצורים צריכים לעמוד לדין באופן שיעמוד בכללי המשפט הבינלאומי - או להשתחרר מכלאם.

באן הוסיף כי יש לחתור לפתרון מהיר שיסיים את המשבר, ולחזור להסכם שאליו הגיעה ישראל עם הנהגת האסירים במאי 2012, שבעקבותיו הופסקה שביתת הרעב הקודמת. הוא הדגיש כי על ישראל לכבד את התחייבותה לאפשר ביקורי משפחות אצל האסירים.

מפגינים למען האסירים הפלסטינים בירושלים

מקורות ביטחוניים בישראל הביעו היום דאגה חריפה ממשבר האסירים הפלסטינים. לדבריהם, שביתת הרעב והחשש לגורל האסירים עלולים להביא להסלמה בשטחים, במיוחד אם אחד האסירים ימות במהלכה. ביום שישי אירע גל של הפגנות ומחאות ברחבי הגדה, לאות הזדהות עם האסירים ובכמה מהן התעמתו מאות מפגינים עם חיילי צה"ל, ועשרות נפגעו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ