שחור חזק לגנץ, נס בלי סוכר לראש השב"כ: העדפות הקפה של הבכירים נחשפות

מסמך שנתלה במשרד הביטחון והופץ ברשת הצבאית מפרט מה אוהבים אלופי המטה הכללי לשתות בישיבות הממושכות. בבקשות: תה וקפה על סוגיו

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

מסמך המפרט כיצד נוהגים אלופי המטה הכללי לשתות את הקפה או התה שלהם נתלה באחד ממטבחוני הלשכות בבסיס הקריה, ותצלום שלו הפץ לוויראלי ברשת האינטרנט הצה"לית. הערב (רביעי) פרסם ערוץ 10 את התצלום עצמו, שמפרט מה מעדיפים אנשי המטה הכללי לשתות בעת ישיבות ודיונים ארוכים.

לפי המסמך, הרמטכ"ל, בני גנץ, נוהג לשתות קפה מסוג "טייסטרז צ'וייס" חזק בשעות הבוקר, ואילו בצהריים שחור חזק עם חצי כפית סוכר. בצד ההערות, צוין כי "יש להביא צלוחית קטנה וכפית + סוכר וסוכרזית ליד, חלב ללא קצף!". לעומתו, ראש השב"כ, יורם כהן, נוהג לשתות נס בלי סוכר, ואילו סגן הרמטכ"ל לשעבר, האלוף יאיר נוה, מעדיף תה מנטה עם סוכרזית.

המסמך מפרט גם את העדפותיהם של בכירים נוספים במטכ"ל, שנוהגים לבוא מעת לעת לדיונים ממושכים. כך למשל, מפקד פיקוד הדרום היוצא, האלוף טל רוסו, נוהג לשתות קפה שחור עם כפית סוכר וחצי, מפקד פיקוד הצפון, האלוף יאיר גולן, בוחר בתה עם כפית סוכר, ראש אגף המודיעין שותה קפה שחור עם חצי כפית סוכר. שמות האלופים עצמם המצויינים מגלים כי מדובר במסמך בן שנה לפחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ