החטוף הישראלי בסיני שוחח עם משפחתו: "מצבי טוב"

מגעים לשחרור אמיר חסן מנצרת וחברתו הנורווגית, שמוחזקים כבני ערובה כדי ללחוץ על המשטר לשחרר ממעצר קרובי משפחה של החוטפים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

כוחות הביטחון המצרים בצפון סיני מנהלים משא ומתן מתקדם עם חוטפי התייר הערבי-ישראלי, אמיר חסן מנצרת, וחברתו הנורווגית אילג'י פיליפ, כך דיווחו הערב (שבת) בני משפחתו של חסן. בני המשפחה הביעו תקווה כי הפרשה תסתיים כבר בימים הקרובים והשניים ישוחררו.

חסן, שנחטף שלשום (חמישי) בחצי האי סיני עם חברתו - שוחח עם בני משפחתו פעמיים אתמול (שישי) בבוקר ובשעות הערב המאוחרות. השניים, שעל פי דיווחים ממצרים נחטפו בעת שעשו דרכם מטאבה לאזור נואיבה ומוחזקים באזור הררי במרכז סיני, סיפרו לבני משפחותיהם כי מצבם טוב. עוד אמרו כי הם מוחזקים כבני ערובה על מנת ללחוץ על המשטר במצרים לשחרר שני עצורים, קרובי משפחה של החוטפים, המוחזקים במעצר בעיר איסמעיליה בגין עבירות סמים.

מפקד כוחות הביטחון בצפון סיני, הגנרל מחמוד אל-חפנאוי, מסר כי ישנם מגעים מתקדמים עם החוטפים וכי המשטרה המצרית יצרה קשר עם ראשי השבטים הבדואים בצפון סיני על מנת שיתערבו לסיום הפרשה. גורם המעורה בפרטים אמר כי המשא ומתן קשה, וכי החוטפים מתעקשים על שחרור קרובי משפחתם. אחד החוטפים אמר בשיחה עם אתר חדשות מצרי כי המשטרה המקומית התעלמה מאזהרותיהם כבר כמה פעמים ולכן ביצעו את החטיפה. לדבריו, שני קרובי משפחתו העצורים לא ביצעו שום עבירה ומנסים לתפור להם תיק.

אמיר חסןצילום: המשפחה

על פי המידע שהגיע למשטרה המצרית, רעולים פנים עצרו את הרכב שבו נסעו חסן וחברתו בכביש בין טאבה לנואיבה, העבירו אותם לכלי רכב מסחרי ונסעו בכביש עפר לאזור הררי במרכז סיני. הנהג המצרי שהסיע את שני החטופים שוחרר, והוא חזר עם רכבו לטאבה ודיווח על האירוע למשטרה המצרית.

חסן, בן 23, עובד ולומד תיירות באילת וחוזר לבית המשפחה בנצרת לעתים רחוקות בלבד. אתמול הוא יצר קשר עם משפחתו וסיפר כי מצבו טוב . מאז שהתברר שנחטף, בני משפחתו של חסן התאספו בבית המשפחה בנצרת כשהם מודאגים מאוד לגורלו. עשרות קרובי משפחה וחברים הגיעו לבית והעלו רעיונות כיצד ניתן לקדם את שחרורו. אחיו, עו"ד חאלד חסן, אמר כי בני המשפחה, ובעיקר ההורים, חרדים מאוד לגורלו של אמיר וממתינים במתח רב להתפתחויות. לדבריו, הם מקווים שהפרשה תסתיים מהר ככל האפשר ושאמיר וחברתו הנורווגית יחזרו בריאים ושלמים.

מאז נפילת משטר מובארק נחטפו בחצי האי סיני תיירים רבים על ידי בדואים מקומיים, בדרך כלל לצורך דרישת תשלום כופר או שחרור עצורים או תביעת בעלות על שטחים שהוחזקו על ידי גורמים מסחריים או ממשלתיים בתקופת מובארק. האירועים גרמו לפגיעה אנושה בתיירות, שהיא העוגן המרכזי לפרנסה בחצי האי סיני. בעלי מלונות ואתרי תיירות תובעים מהנשיא מורסי ומהצבא המצרי לפעול לחיזוק תחושת הביטחון בסיני, על מנת להחזיר את התיירות לאזור .

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ