גילי כהן
גילי כהן

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ערך הערב (שלישי) את קבלת הפנים המסורתית לרגל יום העצמאות בבית חיל האוויר בהרצליה. הרמטכ"ל בני גנץ, ראש השב"כ יורם הכהן, קצינים בכירים בשירות ובמילואים ונספחים צבאיים הגיעו לאירוע לרגל ליום העצמאות ה-65 לישראל.

שר הביטחון התייחס לסוגיית הגרעין האיראני כבעיה המשמעותית ביותר שנמצאת על הפרק, ואמר כי התגרענות איראן עלולה להביא למרוץ חימוש לא קונבנציונאלי. "העולם החל לטפל בבעיית הגרעין הצבאי האיראני באיחור. העובדה שהצנטריפוגות באיראן ממשיכות להסתובב והאורניום המועשר כבר נצבר, מוכיחה כי המשטר בטהראן אינו מתרשם מהצעדים שננקטו עד כה", אמר יעלון בנאומו שעסק גם בנושאים הביטחוניים שעל סדר היום.

יעלון הוסיף כי "יתרה מזאת, המשטר בטהראן אינו מזהה נחישות של העולם המערבי לעצור את פרויקט הגרעין, ולכן הוא מרשה לעצמו להמשיך ולקדם את תוכניתו. על מדינות העולם החופשי להבין כי רק טיפול תקיף יוביל לעצירת האיום. רק העמדה של המשטר האיראני בפני הדילמה של פצצה או הישרדות המשטר, תוביל לעצירת הפרויקט. רק הכבדה משמעותית של הסנקציות, בידוד בינלאומי של המשטר, סיוע ותמיכה מוסריים לאזרחי איראן המדוכאים ואופציה צבאית אמינה – אלו ישכנעו את המשטר בטהרן שהישרדותו עדיפה על פני פרויקט גרעין צבאי. כל עוד זה לא קורה, איראן תמשיך את תוכנית הגרעין שלה".

שר הביטחון יעלוןצילום: מוטי מילרוד

יעלון הדגיש בנאומו כי העולם המערבי, בהובלת ארצות הברית, צריך להנהיג את המערכה מול התגרענות איראן, אך ישראל צריכה להתכונן אף היא לקראת האפשרות "להגן על עצמה בכוחות עצמה" כדבריו, מאחר והיא תהיה מטרתה הראשונה של משטר האייתוללות.

שר הביטחון סקר גם את האיום הרקטי לעבר ישראל, וציין כי לחיזבאללה וחמאס עשרות אלפי רקטות וטילים. "גם בימים אלו, ועל אף הישגיו של מבצע עמוד ענן, סופגים יישובי הדרום מפעם לפעם טפטופי רקטות. לא נשלים עם תופעות מסוג זה, ונגיב להן ביד תקיפה ונחושה", אמר יעלון. "על אף שארגון חיזבאללה עסוק בחודשים אלו בלחימה למען משטרו של בשאר אל-אסד בסוריה, הוא ערוך ומוכן לעימות עם ישראל בסיוע איראני וסורי. על אזרחי לבנון ומנהיגיהם להבין, כי על כל התקפה של חיזבאללה עלינו, הארגון ולבנון עצמה ייחשבו לאחראים וישלמו על כך את המחיר".

על המתרחש בסוריה אמר שר הביטחון כי מדובר ב"מלחמת אזרחים חסרת רחמים הקוטלת עשרות אלפי אנשים", וציין כי בגבול ברמת הגולן עלולים לפעול "נגדנו ונגד אינטרסים שלנו ארגוני ג'יהאד עולמי וארגוני טרור אחרים, ועלינו להיות ערוכים לכך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ