ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל חיזבאללה, השיח' חסן נסראללה, הכחיש הערב (שלישי) בתוקף את הדיווחים בישראל לפיהם ארגונו אחראי לשיגור המל"ט ביום חמישי שעבר. נסראללה שדיבר במסיבת עיתונאים בביירות אמר כי החיזבאללה לא אחראי לשיגור משום שהוא ער לרגישות והמתיחות השוררת כעת באזור. נסראללה הדגיש כי ארגונו אינו נוטה להתחמק ובדרך כלל נוטל אחריות על פעולות המכוונות נגד ישראל.

לדבריו ישראל לא הציגה עד כה שום הוכחה שמדובר במל"ט ולא סיפקה מידע בנוגע למסלול הטיסה שלו לפני היירוט. נסראללה הדגיש כי בעבר הארגון נטל אחריות כששיגר מל"ט לדרום הארץ.

נסראללה שלל את ההערכות שנשמעו בישראל המצביעות כי מאחורי השיגור עומדים משמרות המהפכה באיראן. להערכתו מדובר בהערכות קלושות ביותר אשר אינן מבוססות.

נסראללה טען כי אחת האפשרויות היא שכלי טיס כלל לא שוגר ושישראל מנסה למצוא תירוץ להסלמה או שגורם אחר בחר לשגר מטוס זעיר במטרה להביא להסלמה ולעימות עם ישראל. נסראללה רמז שארגונים לבנוניים המזוהים עם הזרמים המתנגדים לחיזבאללה יצאו כבר בסוף השבוע שעבר בהצהרות המאשימות את ארגונו בהסלמה.

נסראללה חזר והזהיר את ישראל מתוקפנות וטען כי ארגונו דרוך ויגיב באופן מיידי לכל תוקפנות ישראלית :"אם מישהו חושב שלא תבוא תגובה בגלל ההתפתחויות באזור, בעיקר בסוריה, או בשל הלחצים המופעלים על איראן שעה שההתנגדות נמצאת במצב של חולשה, הוא טועה בגדול. אני מזהיר את ישראל שלא תנקוט בשום צעד טיפשי בלבנון".

בהתייחס לסוגית הנשק הכימי בסוריה טען נסראללה כי מדובר בתעמולה לצורך ההכנה למעורבות צבאית חיצונית בסוריה. נסראללה אמר עוד כי המטרה של המערב ובני בריתו בעולם הערבי והפלגים שנלחמים בתוך סוריה אינה הפלת המשטר אלא הרס סוריה כמדינה וכעם.

נסראללה הזהיר כי הלחצים הרבים המופעלים על הפלסטינים לחזור למשא ומתן בתנאים של ישראל וארה"ב עלולים להביא לחיסול המאבק הלאומי הפלסטיני בשל החולשה ואי התמיכה מצד מדינות ערב שנכנעו לתכתיביהן.
.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

פול
ישיבת ממשלה שבועית
משכן כנסת ישראל
ירושלים

אביגדור ליברמן *** Local Caption *** פול  POOL  ידיעות אחרונות  אלכס קולומויסקי

לא רק שנתניהו לא טעה, הוא אפילו לא העלה בדעתו תסריט כזה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ