נשיא לבנון גינה את גיחות חיל האוויר בארצו: "חלק ממדיניות התוקפנות"

התקשורת הלבנונית דיווחה לאורך כל היום כי כלי טיס של חיל האוויר פועלים ביממה האחרונה באינטנסיביות בשמי לבנון ומבצעים תקיפות דמה מגובה נמוך

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

נשיא לבנון מישל סלימאן גינה הערב (שישי) את הגיחות שביצע, לפי דיווחים בלבנון, חיל האוויר הישראלי בשמי לבנון מאז שעות הבוקר, וטען כי הן בגדר המשך למדיניות האיום והתוקפנות של ישראל.

סלימאן גם פנה לקהילה הבינלאומית ולמועצת הביטחון בדרישה לעצור את "הפרת הריבונות הלבנונית", כלשונו על ידי מטוסי חיל האוויר הישראלי. הוא טען שהגיחות מפרות באופן בוטה את החלטה 1701 של האו"ם.

התקשורת בלבנון דיווחה לאורך כל היום כי חיל האוויר הישראלי מבצע גיחות רבות בשמי לבנון, בעיקר באזור דרום המדינה. לפי הדיווחים, מדובר בפעילות שנמשכת מאז אתמול, וחלק מהגיחות מדמות מתקפה מגובה נמוך.

יש לציין כי מזה כמה חודשים נשמעים דיווחים על גיחות ישראליות בשמי לבנון. הדברים קיבלו ביטוי בולט באתרי האינטרנט בלבנון לנוכח הדיווחים על תקיפה ישראלית בסוריה ופגיעה במאגרי הנשק הכימי במדינה. גם שתי התקריות של המל"טים שחדרו לישראל השפיעו על הפרסומים.

בתקשורת הלבנונית דיווחו גם, בהסתמך על הפרסומים בישראל, על גיוס המלואים והתרגיל הגדול בגזרת הצפון. לפי דוברת כוחות יוניפי"ל, הכוח הבינלאומי עודכן בעניין התרגיל, הדברים הועברו גם לצד הלבנוני, ונראה שהעברת המסרים בין הצדדים נמשכת. במקביל, דיווחו כוחות יוניפי"ל המוצבים בדרום לבנון לצבא הלבנוני כי שתי חטיבות מכוחות יוניפי"ל מבצעות תרגילים ופעילות לאיתור נפלים באזור הדרום.

עם זאת, נראה שממשלת לבנון וצבא לבנון מודאגים יותר מהחזית הסורית והשלכותיה על לבנון, בעיקר לאחר הצהרתו של מנהיג החיזבאללה חסן נסראללה השבוע כי "לסוריה יש חברים שלא יתנו לה ליפול בידי האמריקאים". יריבו המר של נסראללה ומנהיג זרם ה-14 במארס, ראש הממשלה לשעבר סעד חרירי, האשים את נסראללה כמי שמנסה לסבך את לבנון במלחמת האזרחים בסוריה.

בתוך כך, פורסם בלבנון כי משלחת של דיפלומטים אמריקאים סיירה בתחילת השבוע באזור הגבול בין ישראל ולבנון, ועמדה על כמה נקודות הנתונות במחלוקת בקו הגבול בין שתי המדינות. המשלחת כללה גם את הנספח הצבאי בשגרירות ארה"ב בביירות. בסיור שמעו האמריקאים טענות מהצד הלבנוני על גזילת כ-2400 דונם מאדמות כפר אלעדיסה לטובת השטחים החקלאיים של משגב עם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ