ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

22:09: נשיא סוריה בשאר אל-אסד התבטא הערב (שלישי) בפעם הראשונה מאז התקיפה האווירית שיוחסה לישראל. אסד, שנפגש בדמשק עם שר החוץ האיראני עלי אכבר סאלחי, אמר כי התקיפה חושפת את גודל המעורבות הישראלית ומדינות המערב התומכות בה באירועים המתרחשים בסוריה.

לדבריו, העם הסורי והצבא הלאומי עומדים איתן מול ההרפתקאות הישראליות. לפי הטלוויזיה הסורית, סאלחי הבהיר כי ארצו תעמוד לצד אסד ולא תרשה את הפלתה של סוריה.

לפי דיווח בערוץ אל מיאדין המשדר מלבנון ונחשב מקורב למשטר, סאלחי הגיע לדמשק לאחר ביקור בזק בירדן שם העביר מסר ברור לממשלה הירדנית ולמלך עבדאללה. על פי הדיווח, איראן הזהירה את ירדן מהשלכות המעורבות במשבר הסורי והדגישה כי לא תאפשר את הפלתו של אסד וכי היא מוכנה לסייע לירדן לעמוד בפני הלחצים המערביים לסייע למורדים בסוריה.

17:48: שתי פצצות מרגמה שנורו מסוריה נחתו בשטח פתוח בדרום רמת הגולן, סמוך לגדר הגבול. אין נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל מעריכים כי ככל הנראה הפצצות נורו בשוגג לכיוון ישראל. הודעה נמסרה לכוח שמירת השלום המוצב בשטח המפורז בגולן (אונדו"ף).

16:59: נפתח מחדש שדה התעופה בחיפה, שנסגר אתמול בשל המתיחות בצפון. כתבנו זהר בלומנקרנץ מוסר כי למרות זאת, החברות המסחריות "אל על" ו"ארקיע" יחדשו את טיסותיהן רק מחר.

12:23: סין הגיבה לראשונה לתקיפה בסוריה בביקורת מוסווית על ישראל. "אנו מתנגדים לשימוש בכוח וקוראים לריסון וכיבוד של הריבונות", מסר דובר משרד החוץ הסיני.

12:12: בצה"ל מבקשים להנמיך את גובה הלהבות בצפון. מפקד פיקוד הצפון, האלוף יאיר גולן, התייחס לראשונה למתיחות בגבול ואמר כי אין חשש לפרוץ מלחמה עם סוריה. גולן, שדיבר במירוץ חטיבת גולני, אמר כי "לצד המוכנות והדריכות בצפון, תמיד נכון להתכונן ולהתאמן, אבל אין רוחות מלחמה, וכך גם המפעל המסורתי של חטיבת גולני מתנהל כרגיל".

10:52: התקיפה בסוריה מעוררת דיונים בוושינגטון בנוגע לאפשרות לפתוח במערכת תקיפות מהאוויר בהובלת ארה"ב, זאת במטרה לפגוע ביכולתו של נשיא סוריה, בשאר אסד, לפגוע במורדים או להשתמש בנשק כימי. הניו יורק טיימס מדווח כי אופציה זו כבר נידונה בחשאי בשיחות שקיימו נציגי ארה"ב, בריטניה וצרפת, בימים שקדמו להתקפה המיוחסת לישראל, כך לפי מקורות אמריקאים וזרים שהשתתפו בשיחות.

08:03: עשרות חיילים מיחידות עלית סוריות נהרגו בתקיפת חיל האוויר סמוך לארמון הנשיאות של נשיא סוריה באשר אסד, כך אמר קצין בכיר בצבא סוריה. רופא בבית חולים צבאי אמר כי לפחות 100 נהרגו ועשרות נפצעו.

בדיווח של הניו יורק טיימס צוטטו גם גורמים בכוחות המורדים ופעילי אופוזיציה שאמרו כי התקיפות פגעו בבסיסים של המשמר הרפובליקאי הסורי, ובמחסן של טילים ארוכי טווח.

סוללת כיפת ברזל באזור צפת, היום

סרטון שצולם, על פי הטענות, באתר המופצץ:

01:33: גורם במודיעין האמריקאי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי וושינגטון לא ידעה על המתקפה בסוריה לפני שהתרחשה, והתבשרה בנושא מיד כשקרתה. בהתייחס לישראל, אמר הגורם כי "לא יהיה זה יוצא דופן מצדם לנקוט בצעדים אגרסיוויים כשישנו סיכוי שמערכות כלי נשק מתוחכמות ייפלו לידי ארגונים כמו חיזבאללה".

20:43: בכירים אמריקאים אמרו לרשת אן.בי.סי כי ממשל אובמה מגבה לחלוטין את התקיפה הישראלית בסוריה. מזכ"ל האו"ם, באן קי מון הוציא הודעה בה הביע דאגה מהדיווחים על תקיפה ישראלית. באן אמר בהודעתו כי לאו"ם אין כל פרטים על התקיפה ואין לארגון אפשרות לקבוע עמדה בנושא. "אנחנו קוראים לכל הצדדים לנהוג באיפוק וברוגע ולפעול באחריות".

19:31: היום נרשמה עלייה ניכרת בביקוש לערכות המגן בתחנות החלוקה ברחבי הארץ. בחברת דואר ישראל, האחראית על חלוקת מסכות האב"כ, מעריכים כי היקף החלוקה זינק היום פי 4 בהשוואה לימי חלוקה רגילים.

19:26: מדובר צה"ל נמסר בתגובה לסגירת נתיבי הטיסה בצפון ישראל כי "מרחבי התעופה האזרחיים מנוהלים בתיאום של חיל האוויר מול רשות שדות התעופה בהתאם להערכות מצב".

18:55: הערוץ הטלוויזיה אלמיאדין, המשדר מלבנון ונחשב למקורב למשטר אסד, מדווח כי הצבא הסורי הציב סוללות של טילים המכוונים לעבר ישראל. הדיווח נמסר על ידי העורך הראשי של הערוץ, העיתונאי גסאן בן גדו, שהביא את הדברים מפי מקורות בכירים מאוד בלי לפרט אם מדובר במקורות סורים או לבנונים.

בן גדו, הנחשב גם כמוקרב לארגון השיעי, ולחסן נסראללה הוסיף כי סוריה החליטה לספק נשק אסטרטגי לחיזבאללה ולכוחות ההתנגדות. לדבריו, מדובר בנשק חדיש ומתקדם שלא הועבר בעבר לידי הארגון.

העובדה כי הדברים נמסרו על ידי בן גדו באופן אישי, עשויה להצביע על מהימנותם גם אם לא זכו לאישור ממקור סורי רשמי.

18:19: לאחר יותר משלוש שעות, הסתיימה ישיבת שרי הקבינט המדיני-ביטחוני שכונסה על ידי נתניהו להתייעצות ביטחונית מיוחדת לגבי המתיחות בגבול הצפון בעקבות תקיפות חיל האוויר בסוריה שעליהן דיווחה התקשורת.

17:38: נשיא מצרים, מוחמד מורסי, גינה את התקיפות הישראליות בסוריה. לדבריו, מדובר בהפרה של החוק הבינלאומי ושהמהלכים הללו מסבכים את מלחמת האזרחים המתמשכת בסוריה. "מצרים מתנגדת לשימוש שסוריה עושה בצבאה נגד אזרחיה, אולם היא גם דוחה כל הפרה של הריבונות הסורית וניצול של המצב הפנים סורי".

17:26: המרחב האווירי של צפון הארץ וחיפה נסגר לטיסות אזרחיות בהוראת צה"ל. הטיסות אל ומשדה התעופה של חיפה בוטלו.

17:10: "מה קרה למאות קני הארטילריה הסוריים, טילי קרקע-קרקע, הדיוויזיות המשוריינות והפוג'ים (גדודים) של הקומנדו, שבהם הלעיטו והלהיטו כל חפ"ש (חייל פשוט) בגולני בשיעורי תוד"א (תודעת אויב). הרי גם מילואימניקים סיירו שם בעמדות לקראת יום פקודה", בעקבות הדיווחים על תקיפות ישראליות והיעדר התגובה הסורית, אנשיל פפר תוהה אולי האיום הסורי לא היה מפחיד כמו שסיפרו לנו.

16:48: לאחר פגישת הקבינט הסורי, שכונס בעקבות התקיפות המיוחסות לישראל, כינס שר ההסברה הסורי, עומראן אל-זוהבי, מסיבת עיתונאים בה אמר כי "התוקפנות הישראלית פותחת פתח לכל האפשרויות". לדבריו, ההתנהלות הישראלית הפכה את האזור למסוכן יותר.

במכתב התלונה ששלח מוקדם יותר משרד החוץ הסורי למועצת הביטחון של האו"ם, נכתב כי "הפעולה הישראלית היא תוקפנות שמטרתה לחזק את המליציות החמושות וארגוני הטרור הפועלים בסוריה". במכתב התלונה לא נאמר דבר בדבר תגובה סורית אפשרית.

דובר צבא סוריה החופשי, לואי אל-מקדאד: "אנו מגנים את התוקפנות הישראלית בשטח סוריה, אבל אין לנו שום קשר לזה. במשטר ימשיכו לאיים איומי סרק כפי שאיימו במשך 42 שנים. המשטר של אסד בדרכו להיעלם למרות כל הניסיונות להסיט את תשומת הלב".

15:42: סוריה גינתה את התקיפה הישראלית באזור דמשק ואמרה כי היא נועדה "לספק תמיכה צבאית לארגוני טרור" שלוחמים בממשלה. משרד החוץ בדמשק שלח גם מכתב לאו"ם ולמועצת הביטחון של האו"ם לפיו "התוקפנות הישראלית" גרמה למותם של מספר בני אדם ו"לנזק בהיקף רחב".

14:42: "דריכות שקטה", כך מגדיר בני אברהמי, תושב קרית-שמונה את האווירה בעיר היום. לדבריו התושבים מדברים ביניהם על המצב עם סוריה ומביעים חשש, "הרי תושבי קרית שמונה כבר היו בסרט הזה הרבה פעמים", אמר. עם זאת הוא הדגיש כי לא נעשות כל פעולות להעלאת הכוננות ובעיר נמשכת שיגרת החיים.

ראש העיר קרית-שמונה, הרב נסים מלכה, אמר כי "יש תחושה של מתח כששומעים מה קורה באיזור. התושבים מתקשרים למוקד העירוני ושואלים שאלות כמו 'האם פותחים מקלטים?' או 'האם הלימודים מתקיימים כרגיל?' אנחנו מרגיעים את מי שמתקשר ושומרים על שיגרת חיים. צה"ל עושה את עבודתו ואנחנו נמשיך בחיינו". ראש העיר הזכיר כי השבוע תתמודד קבוצת הכדורגל של העיר במשחק גמר גביע המדינה בכדורגל ואמר: "נזכה בגביע המדינה ונראה אותו לנסראללה, שיראה שכאן ממשיכים לחיות".

ראש המועצה האיזורית גולן, אלי מלכה, אמר כי "במועצה מבינים שצריך להיערך ולהתכונן כי משהו על הגבול הולך ומתרחש". עם זאת הדגיש כי "הכל נעשה מתוך אחריות. אין פניקה או לחץ. שיגרת החיים נמשכת ואנחנו חיים כאן חיים טובים".

14:30: רמטכ"ל צבא איראן, חסן פיירוז אבאדי, אמר כי "כוחות ההתנגדות יגיבו לתוקפנות הישראלית". לדבריו, "איראן לא תאפשר לישראל לשחק ביציבות האזור". מוקדם יותר אמר שר ההגנה האיראני, אחמד וואחידי, כי התקיפה הישראלית בסוריה בוצעה לאחר קבלת "אור ירוק" מוושינגטון.

14:20: שר החוץ הבריטי, ויליאם הייג, אמר כי התקיפה לפנות בוקר ואירועים רבים בימים האחרונים "מצביעים על סכנה הולכת וגוברת לשלום האזור כולו מהמשבר בסוריה שרק מחמיר יותר ויותר". בראיון לרשת סקיי הבריטית אמר הייג כי אין בידיו אישור רשמי שישראל ביצעה את התקיפה לפנות בוקר, אך אמר כי "ישראל הבהירה שהיא תפעל אם היא תאמין שמערכות נשק מתקדמות מועברות לחיזבאללה". לדבריו, "ישראל תפעל להגן על ביטחונה, אנחנו חייבים לכבד זאת".

הייג דיבר על השפעת המלחמה בסוריה על לבנון השכנה ואמר כי "לבנון נמצאת תחת איום מתמיד של חוסר יציבות בשל המספר העצום של פליטים שחוצים את הגבול, ירדן נמצאת תחת לחץ בלתי-ייאמן". שר החוץ הבריטי הוסיף כי ככל שנמשכת המלחמה בסוריה מתחזקים הקולות הקוראים להסיר את אמברגו הנשק מעל האופוזיציה הסורית.

13:59: טהראן מכחישה את הטענות כי בתקיפה לפנות בוקר בסוריה הושמדו טילים איראניים שהיו בדרכם לחיזבאללה.

13:48: סגן שר החוץ הסורי, פייסל אל מיקדאד, אמר כי התקיפה לפנות בוקר בסוריה היא "הכרזת מלחמה". בראיון לכתב סי-אן-אן בדמשק אמר אל מיקדאד כי התקיפה מייצגת ברית בין המורדים לבין ישראל. הוא הוסיף כי סוריה תגיב נגד ישראל בזמן ובדרך שלה.

13:17: שר החוץ הלבנוני, עדנאן מנסור, גינה את את "התוקפנות הישראלית ואת הדממה של הקהילה הבינלאומית". מנסור אמר כי "הגיע הזמן שהליגה הערבית תנקוט עמדה ברורה נוכח התוקפנות הישראלית שחוזרת על עצמה נגד מדינות ערב".

13:00: כתב של רשת "סקיי ניוז" בדמשק מדווח כי בכירים סורים מקיימים בשעה זו הערכת מצב בעקבות התקיפה לפנות בוקר. כתבנו ג'קי חורי מעדכן כי הבכירים דנים באופן התגובה הסורית על התקיפה שעל פי הדיווחים ביצעה ישראל. לא נמסרו פרטים על הדרג בו מתבצעת הערכת המצב.

12:40: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יכנס בצהריים את שרי הקבינט המדיני-ביטחוני להתייעצות ביטחונית מיוחדת לגבי המתיחות בגבול הצפון בעקבות תקיפות חיל האוויר בסוריה שעליהן דיווחה התקשורת הזרה. נתניהו קבע הבוקר את הדיון כדי לקיים הערכת מצב אחרונה לפני המראתו לביקור בסין. הדיון צפוי להתחיל בסביבות השעה 14:30 לאחר סיום ישיבת הממשלה ומטוסו של נתניהו צפוי להמריא בשעה 19:00 - שעתיים מאוחר יותר מזמן ההמראה המקורי שנקבע.

נתניהו ישהה בסין עד סוף השבוע. מי שימלא את מקומו של ראש הממשלה במהלך השבוע יהיה שר הביטחון משה יעלון. במהלך ישיבת הממשלה שנערכה הבוקר לא התייחס נתניהו לדיווחים על תקיפות חיל האוויר בסוריה. עם זאת, הוא התייחס אליהן ברמיזה במהלך טקס חניכת מחלף חדש בירושלים הבוקר. "האחריות הגדולה ביותר שיש לנו היא להבטיח את ביטחונה של מדינת ישראל ולבצר את עתידה", אמר נתניהו באירוע.

12:00: דובר מטעם צבא סוריה החופשית הגיב בזהירות לדיווחים על תקיפה ישראלית סמוך לדמשק, ואמר כי המטוסים של צבא אסד תוקפים בסוריה מדי יום. "כמובן שצבא סוריה החופשית וכל אזרח סורי מודאג מכך שארצו מופצצת, אבל סוריה מופצצת מדי יום בידי בשאר אל-אסד ובידי ישראל", אמר הדובר לסוכנות הידיעות הצרפתית איי-אף-פי. הדובר הוסיף וציין כי הוא "תמהה מדוע ישנם טילים רבים כל כך ומתקנים צבאיים באזור דמשק, כשהם צריכים להיות קרובים לקווי הפסקת האש עם ישראל ברמת הגולן".

11:32: על רקע המתיחות בגבול הצפון צה"ל פרס מחדש שתי סוללות כיפות ברזל בצפת ובחיפה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי כיפת ברזל מוצבת מעת לעת באתרים שונים ברחבי המדינה בהתאם להערכות מצב. כרגע נפרסת המערכת באזור הצפון.

11:27: מפקד בכיר בצבא האיראני אמר כי ארצו מוכנה לאמן את הצבא הסורי אם דמשק תזדקק לסיוע שכזה. הגנרל אחמד רזה פורדסטאן אמר לסוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א כי "כאומה מוסלמית, אנחנו תומכים בסוריה, ואם יש צורך באימונים אנחנו נספק להם אותם, אבל לא תהיה לנו מעורבות מבצעית פעילה".

10:50: על רקע הדיווחים על תקיפה ישראלית בסוריה, החליטו במשרד להגנת העורף לדחות חלק מההכנות לתרגיל העורף הלאומי שצפוי להתקיים בסוף החודש. בין היתר נדחתה מסיבת עיתונאים שתוכננה להיערך מחר וכן נדחה במספר ימים מסע הפרסום לתרגיל שיזם פיקוד העורף.

10:47: משרד החוץ האיראני מגיב לתקיפה בסוריה וטוען כי "התוקפנות הישראלית נועדה לזעזע את היציבות הביטחונית באזור". שר החוץ האיראני קרא למדינות באזור להתנגד למתקפה.

10:43: מקור ישראלי בכיר אישר לסוכנות הידיעות הצרפתית איי-אף-פי כי ישראל היא שתקפה לפנות בוקר בסוריה משלוח טילים איראניים שיועד לחיזבאללה. "התקיפה היתה קרובה מאוד לשדה התעופה, המטרה היו טילים איראניים שהיו מיועדים לחיזבאללה", אמר המקור לסוכנות הידיעות.

10:18: הטלוויזיה הסורית טוענת כי ההפצה לפנות בוקר נועדה להגביר את המורל של המורדים הסורים. בשידורי הטלוויזיה נאמר כי התקיפה היא "ניסיון ישראלי נואש להקל את הלחץ על המורדים שנמחצים תחת המכות הקשות של הצבא הסורי".

על פי הדיווח הסורי, התקיפה הישראלית תוזמנה לשעה שבה ניסו המליציות החמושות לפגוע בשורה של מחסומים של הצבא הסורי. "מדובר בהוכחה נחרצת בכך שהמעורבים בטרור מיישמים תוכנית ישראלית בתמיכת כמה מדינות ערביות וטורקיה ובמימון נסיכויות המפרץ נגד סוריה", אמרו בטלוויזיה הסורית.

9:18: ראש אמ"ן לשעבר, האלוף עמוס ידלין, אמר כי "מה שאנחנו רואים שמתרחש בסוריה, אם אכן התרחש, מעיד על רמת מודיעין מאוד גבוהה ועל רמה מבצעית". בראיון לגלי צה"ל הבוקר דיבר ידלין על התקיפה ועל היכולות הצבאיות של משטר אסד: "לתקיפות האלה יש לגיטימציה מאוד גבוהה, לגיטימציה היא דבר מאוד חשוב סוריה, איראן וחיזבאללה מפירים פה את החלטת 1701. התקיפות האלה מאפשרות לסורים להגיד רגע לא תוקפים אותנו, תוקפים נשק איראני בדרך לחיזבאללה ובחיזבאללה יכולים להגיד שהתקיפה בכלל היתה בסוריה ולא אצלם, והעובדה שאף אחד לא לוקח אחריות על התקיפה מאפשרת להיכנס למרחב ההכחשה. המשטר יודע שמי שמסכן אותו זה המורדים, עימות עם ישראל יביא אותו למצב מאוד קשה. המורדים שונאים את אסד הרבה יותר מאשר את ישראל".

ידלין התייחס לאפשרות של תגובה סורית על התקיפה ואמר כי "יש גורמים רבים שתומכים באפשרות שכמו שלא היו תגובות בעבר, לא יהיו גם בתקיפות אלו. עימות עם ישראל יביא היום לסכנה יותר גבוהה - אי תגובה תשמור על ידו העליונה של המשטר במאבק מול המורדים". ידלין קבע בביטחון כי הצבא הסורי הוא "כוח צבאי משמעותי" אך לדבריו "ברגע זה הוא עסוק בדברים אחרים, אבל אם הוא ייקח החלטה נחרצת לגמול למי שתקף אותו בימים האחרונים הוא בהחלט יכול לעשות את זה".

9:00: רשת הטלוויזיה אל מנאר, השייכת לחיזבאללה, מדווחת כי בניגוד לטענות הסוריות, בתקיפה לפנות בוקר הופצצה אספקת נשק ולא מרכז המחקר הצבאי ג'מראיה. כתבנו ג'קי חורי מסר כי על פי הדיווח הלבנוני ישראל תקפה שתי מטרות בסוריה.

8:48: ארגון זכויות אדם סורי הממוקם בבריטניה אמר כי היקף התקיפה לפנו בוקר היה גדול יותר מיכולותיהם הצבאיות של המורדים הסורים, וציטט תושבים שטענו כי ראו מטוסי קרב בשמים בעת שנשמעו הפיצוצים.

כלי טייס ישראלים תקפו לפנות בוקר (שבת) משלוח של טילי פאתח 110 מאיראן לחיזבאללה - כך מאשרים גורמי מודיעין במערב. על פי הדיווח, התקיפה בוצעה בסוריה, מצפון לדמשק. הגורמים ציינו כי סוריה משמשת תחנת מעבר למשלוחי הטילים לחיזבאללה.

מוקדם יותר אישר גורם אמריקאי בכיר בשיחה עם רשת אן.בי.סי כי ישראל תקפה מכון למחקר צבאי מצפון לדמשק. דיווח דומה פורסם גם בטלוויזיה הממלכתית בסוריה. על פי הדיווח בבי-בי-סי יעד התקיפה הוא המתקן הצבאי ג'מראיה, שתקף צה"ל גם בינואר האחרון. באזור נמצא גם ארמונו של אסד, על הר קאסיון המשקיף על העיר.

"המתקפה הישראלית החדשה היא ניסיון להעלות את היקף שפיכות הדמים של ארגוני הטרור, שיציבותם מתערערת מתקיפות צבאנו האצילי", דיווחה הטלוויזיה הסורית כשהיא מתייחסת להתקפות האחרונות של כוחות אסד על המורדים. "איננו מגיבים לדיווח מסוג זה", השיב דובר צה"ל לשאלת רויטרס בעניין.

פיצוצים עזים החרידו את בירת סוריה. ארגון מעקב של האופוזיציה ציטט עדי ראייה שטוענים שהבחינו במטוסי סילון בשמיים בעת הפיצוצים. לפי הארגון, לצד בסיס ג'מראיה נפגע גם מחסן תחמושת קרוב. סרטון וידאו חובבני שהועלה לרשת, ושלא ניתן לוודא את אמינותו, מציג כדור אש גדול בשמי העיר.

על פי הדיווחים בינואר, חיל האוויר הפציץ אז שיירה שהובילה מערכת מתקדמת של טילים נגד מטוסים מתוצרת רוסיה, מדגם אס-איי-17, בעת שזו חנתה ב"מרכז מחקר מדעי ג'מראיה" שמצפון לדמשק, בטרם חצתה את הגבול ללבנון.

המכון, המוכר לשירותי המודיעין במערב כמכון סרס, מרכז ביטחוני סורי שבו עסק המשטר בפיתוח טילים, רקטות וכנראה גם נשק בלתי קונבנציונלי, מרוחק כשמונה ק"מ בלבד מגבול לבנון, והוא שוכן על הכביש הראשי בין ביירות לדמשק.

אתמול אישרו גורמים בישראל כי חיל האוויר תקף משלוח טילים שיועד לחיזבאללה ביום שישי לפנות בוקר. הגורמים, ששוחחו עם סוכנות הידיעות אי-פי, לא מסרו את מיקומה המדוייק של התקיפה, אך לפי הדיווח היא היתה מכוונת "נגד סוריה". עוד דווח מפי הגורמים שהטילים שהופצצו לא הכילו חומרים לחימה כימיים אך היו עלולים להביא לשינוי "כללי המשחק"; אחד מהמקורות אמר שהמטרה היתה טילי קרקע-קרקע מתקדמים לטווח ארוך.

גורמים אמריקאים אמרו לעיתון "ניו יורק טיימס" כי גם התקיפה הזו, מטרתה היתה משלוח של טילי קרקע-קרקע מסוג פאתח 110, טיל איראני המגיע לטווח של 300 ק"מ ונחשב לבעל דיוק גבוה. על פי הבכירים האמריקאים, הטילים הגיעו לסוריה מאיראן ואוחסנו בשדה תעופה בדמשק שם הם הותקפו.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה אמר לאחר מכן כי לישראל שמורה הזכות לפעול נגד העברת נשק מתקדם לידי חיזבאללה, מבלי להתייחס לפרטי המקרה המסויים הזה.

בהכנת הידיעה השתתפו גילי כהן, עמוס הראל, ג'קי חורי, אלי אשכנזי וזוהר בלומנקרנץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

"שבב של אהבה 2". נקודת מבט מקורקעת במציאות

העונה הראשונה היתה מצוינת. השנייה משונה ומהנה לא פחות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ