ישראל במסר חריף לאסד: אם תתקוף אותנו, תסתכן בהפלת משטרך

במסר חריג שהועבר באמצעות פנייה ל"ניו יורק טיימס" הזהיר בכיר ישראלי את אסד מפני תגובה על התקיפות בסוריה: "אם יגיב, הוא מסתכן בהפלת משטרו"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

"אם אסד יגיב על התקיפות בסוריה הוא מסתכן בהפלת משטרו", כך אמר בערב (רביעי) בכיר ישראלי ל"ניו-יורק טיימס".

הכתב המדיני של העיתון, מארק לנדלר, שהביא את דבריו של הבכיר הישראלי כתב כי האחרון יצר קשר עם ה"ניו-יורק טיימס" היום מיוזמתו. לנדלר ציין כי הבכיר הישראלי תודרך ביומיים האחרונים ע"י בכירים ישראלים אחרים שבקיאים במצב בסוריה, אך ביקש לשמור על עילום בשל רגישות הנושא.

דבריו של הבכיר הישראלי הוצגו בכתבה של ה"ניו-יורק טיימס" כניסיון להעביר מסר פומבי לנשיא סוריה בשאר אל-אסד במטרה לרסן אותו מלנקוט בפעולה צבאית נגד ישראל.הבכיר הישראלי רמז כי ישראל שוקלת לתקוף בסוריה פעמים נוספות כדי לעצור העברת אמצעי לחימה מתקדמים לידי חיזבאללה.

"העברת נשק כזה לחיזבאללה תערער את היציבות באזור", אמר הבכיר הישראלי. "אם אסד יגיב ויתקוף את ישראל או ינסה לתקוף את ישראל באמצעות ארגוני טרור שיפעלו בשליחותו, הוא יסתכן באובדן משטרו, כיוון שישראל תגיב. ישראל נמנעה מלהתערב במלחמת האזרחים בסוריה והיא תמשיך במדיניות הזו כל עוד אסד יימנע מלתקוף את ישראל בצורה ישירה או עקיפה".

הריסות בדיר אל צור, בעקבות הלחימה. סוריה

פקיד ישראלי בכיר ציין כי ההחלטה על ההדלפה היוזמה ל"ניו-יורק טיימס" התקבלה בדרגים הגבוהים ביותר בירושלים. לדבריו, המטרה היתה להבהיר לסורים ולקהילה הבינלאומית את עמדתה של ישראל בכל הנוגע להברחות הנשק מסוריה לחיזבאללה וכן לגבי ההשלכות החמורות שיהיו לשרידותו של משטר אסד במקרה של התקפה ישירה או עקיפה של סוריה על ישראל. בלשכת ראש הממשלה סירבו לאשר או להכחיש כי הם עומדים מאחורי הפרסום ב"ניו-יורק טיימס".

הבוקר, דווח בעיתון אל-חיאת כי איראן שכנעה את נשיא סוריה, בשאר אסד, לאפשר לחיזבאללה לפעול ברמת הגולן "אם וכשאר יוחלט לעשות כך בחזית זו". על פי הדיווח, בו צוטט מקור איראני ששמו לא מצויין, איראן ביקשה להעביר מסר ברור לקהילה הבינלאומית, שהפלת משטר אסד לא תפגע רק באסד ובבני בריתו, אלא תפגע בכל האזור ובעיקר בישראל.

עוד צוין בדיווח כי סוריה הסכימה שחיזבאללה יוביל את המערכה בגולן, וכי הצבא הסורי יסייע לארגון בכל הקשור בעניינים לוגיסטיים. כמו כן נכתב כי דמשק השתכנעה בצורך להפוך את הגולן לחזית פעילה במאבק מול ישראל, ולאפשר לכל מי שיחפוץ בכך להילחם בישראל, כשנקודות המוצא ללחימה יהיו רמת הגולן והר החרמון.

כתבות מומלצות

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ