לראשונה מזה 6 שנים: האלוף ניצן אלון הוציא צו מעצר בית מנהלי לפעיל ימין

כ-15 צעירים מורחקים כיום משטחי יהודה ושומרון בצווים מנהליים, אך זהו צו מעצר הבית המנהלי הראשון שמוציא הצבא מאז 2007

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

הצבא מחמיר את המאבק בפעילי הימין ביהודה ושומרון: לראשונה מזה 6 שנים, הוציא מפקד פיקוד מרכז ניצן אלון צו מעצר בית מנהלי לתושב בית אל. את הצו קיבל דוד חי חסדאי, בן 19, המוכר בחוגי הימין כפעיל בהקמת מאחזים.

לפני חצי שנה קיבל חסדאי צו הרחקה מנהלי מהשטחים. אתמול הסתיים צו ההרחקה, וכאשר חסדאי הגיע להתנחלות בית אל חיכו לו שם אנשי המשטרה והשב"כ שמסרו לו צו חדש. על פי הצו עליו להישאר בבית אל במשך כל היום, ולהימצא בבית הוריו מהשעה שמונה בערב ועד שבע בבוקר בכל לילה. תוקף הצו: חצי שנה.

מאז 2007 לא הוצאו צווי מעצר בית מנהליים. כיום נמצאים כ-15 צעירים תחת צווי הרחקה מיהודה ושומרון, וב-2010 הושם צעיר בשם אפי חאנציס במעצר מנהלי מלא. לחאנציס הוצא תחילה צו הרחקה מהגדה, לאחר שהסתובב בכפר תפוח ודיבר בשבחו של ג'ק טייטל, שזכה לכינוי המחבל היהודי. כשהפר את צו ההרחקה הוצא נגדו צו המעצר, אך הוא שוחרר כעבור שבועיים בתנאי שיחזור לארצות הברית. מאז אכן חזר חאנציס לארה"ב, שם נעצר על עבירות שונות.

האלוף אלון והרמטכ"ל גנץ בסיור באיו"ש, בחודש שעבר

מקור צבאי אמר ל"הארץ" כי השימוש בצו זה נעשה מכיוון שחסדאי "המשיך לעודד פעילות אלימה גם מחוץ לאיו"ש ועל כן אין ברירה אלא לא לאפשר לו לצאת מאזור מגוריו". על הצו יוכל חסדאי לערער לוועדת הערערים הצבאית במחנה עופר.

בתגובה להוצאת צו מעצר הבית המנהלי נגדו אמר חסדאי לאתר "הקול היהודי", כי "יש להם כוח להוציא צווים דרקוניים, אבל את החיוך והשמחה שלי גם אלף צווים לא ימחקו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעניינו של האזרח הישראלי המדובר הצטבר מידע רב, המצביע על מעורבותו בפעילות בלתי חוקית ואלימה המסכנת את שלום הציבור ואת הביטחון במרחב יהודה ושומרון. לאור מידע זה הוחלט להוציא צו מעצר בית למתיישב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ