שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי ממשיך במסע הדילוגים שלו בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו-מאזן) בניסיון לחדש את המשא ומתן בין הצדדים. קרי הגיע היום (שבת) אחר הצהריים לירושלים אחרי שנפגש הבוקר ברבת-עמון עם הנשיא הפלסטיני עבאס, בפעם השנייה בתוך 24 שעות. קצת לפני 21:00 החלה פגישתו של קרי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במלון מצודת דוד בירושלים – פגישה שלישית בין השניים בתוך 48 שעות.

זמן קצר לפני הפגישה בין קרי לנתניהו אמר חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, השר גלעד ארדן, כי לפי המידע שבידיו הצדדים עדיין אינם קרובים לחידוש המו"מ. ארדן ציין בראיון בתכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 כי אבו-מאזן "עדיין דורש את אותם תנאים מוקדמים שאין לנו כוונה להיענות להם".

בכיר פלסטיני, שביקש לשמור על עילום שם, אמר דברים דומים לסוכנות הידיעות רויטרס. "עד כה אין תוצאות שעשויות להביא לחידוש המו"מ בין הצדדים", אמר. כמו כן, גורם פלסטיני בכיר המעורה בפרטי הפגישה שהתקיימה בשישי בין הנשיא עבאס לקרי הביע פסימיות מהאפשרות שביקורו הנוכחי של קרי יביא לפריצת דרך לחידוש המשא ומתן. לפי הגורם, קרי שנפגש בעמאן עם עבאס ויו"ר צוות המשא ומתן ד"ר סאיב עריקאת דיבר על נוסחאות והצעות אולם אין בהם כדי לענות על הנוסחה הפלסטינית לחידוש השיחות, ובראשה התביעה שבסיס המשא ומתן יתבסס על גבולות 67 בנוסף לשחרור אסירים : "לא שמענו מקרי משהו חדש , ואני לא יודע שאמור להתקיים עוד מפגש אתו השבוע" אמר עריקאת למקורביו בתום הפגישה. עוד נודע שהפלסטינים הבהירו שאין ביכולתם לחזור לשולחן הדיונים בלי הגדרה מראש לאן יוביל המשא ומתן.

פגישת נתניהו וקרי, הערבצילום: קובי גדעון/לע"מ

בפגישה בין נתניהו לקרי ישתתפו מהצד הישראלים גם שרת המשפטים ציפי לבני והשליח המיוחד עו"ד יצחק מולכו. קרי עדיין מנסה לגבש נוסחה שתאפשר לקיים בימים הקרובים פסגת מרובעת ברבת-עמון בהשתתפות ישראל, הפלסטינים, ארה"ב וירדן. בכיר ישראלי ציין מוקדם יותר היום כי מתקיימים מגעים בנושא וקיימת אפשרות שהם יבשילו עוד בשבוע הקרוב.

קרי צפוי לעזוב את האזור מחר בבוקר ולהמריא לפסגת מדינות אסיה בסולטנות ברוניי. לפני עזיבתו הוא צפוי לקיים מסיבת עיתונאים בנמל התעופה בן-גוריון שבה יעדכן על התקדמות מגעיו עם הצדדים. קרי התכוון לקיים את מסיבת העיתונאים כבר היום בצהריים, אולם דחה אותה כדי להשלים סבב שיחות נוסף עם נתניהו ועבאס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ