המנכ"ל המיועד של המשרד להגנת העורף כינה את משרדו "מיותר"

במאמר שפרסם לפני כשנה כתב ניצב בדימוס דן רונן שהמשרד "הפריע לגופים הפועלים בתחום" וקרא לבטלו. ארדן הודיע השבוע שימונה למנכ"ל משרדו

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן


 ניצב בדימוס דן רונן, מנכ"ל משרד העורף המיועד, כינה את משרדו העתידי "מיותר", וטען כי "לא הוקם מתוך הכרה טהורה לדאוג ולהגן על האזרחים". שלשום (חמישי) הודיעה לשכת השר להגנת העורף גלעד ארדן על מינוי רונן למנכ"ל המשרד החדש, במקומו של גבי אופיר, שהתפטר מתפקידו. רונן שימש בעבר נציג משטרת ישראל בפיקוד העורף וכיהן גם כמפקד המחוז הצפוני של המשטרה. בהודעה נכתב כי השר ארדן כבר פנה לנציב שירות המדינה משה דיין כדי שיבחן ויאשר את מינויו של רונן לתפקיד. היום פורסם ב-ynet כי רונן פרסם באתר מאמר לפני פחות משנה, בכותרת "מי צריך משרד להגנת העורף?", ובו טען כי "המשרד להגנת העורף הוקם לפני יותר משנה, כנראה מתוך שיקולים פוליטיים ולא מתוך הכרה טהורה לדאוג ולהגן על האזרחים. המשרד לא חולל שום שינוי לקראת המלחמה הבאה". עוד הוסיף רונן במאמר כי "המשרד לא רק שלא תרם להיערכות העורף לעתות חירום, הוא אף סרבל והפריע לגופים שכבר פועלים בתחום הזה", וקרא לנצל את עזיבתו של השר דאז מתן וילנאי ולבטל "את המשרד המיותר". המנכ"ל העתידי של משרד העורף הציע לחלק את תפקידו של המשרד בין משרד הביטחון שיעסוק, לדבריו, בהתקפות "מחוץ לגבולות המדינה", לבין המשרד לביטחון הפנים, שצריך לרכז הפעילות בתוך גבולות המדינה בשגרה ובחירום.


דן רונןצילום: ג'יני


 בעת פרסום ההודעה על המינוי מסר השר ארדן כי "דן רונן הוא המועמד המתאים ביותר בשעה זו לתפקיד. הוא אדם עתיר ניסיון ובעל היכולות להוביל את המשרד להגנת העורף בתקופה מורכבת זו לנוכח האיומים הקיימים". היום, לאחר פרסום הפרטים, חזרו במשרד להגנת העורף על פרטים אלה והוסיפו כי "דן רונן זכה לציון לשבת ממבקר המדינה על תפקודו כמפקד המחוז הצפוני של משטרת ישראל בזמן מלחמת לבנון השנייה, ואנו סמוכים ובטוחים כי הוא האיש הנכון והמקצועי ביותר, להוביל את המשרד להגנת העורף זו לנוכח האיומים הקיימים". דן רונן מסר בתגובה כי "כמי שמאחוריו שנים רבות של ניסיון בתחום הגנת העורף, אני יודע לומר כי חיוני שיהיה משרד להגנת עורף חזק, משמעותי, ודומיננטי. לצערי, בשנים האחרונות לא זה היה המצב, אך עם כניסתו של השר ארדן לתפקיד נראה כי חל שינוי מהותי בתפישת המשרד ותפקודו. השר ארדן זיהה את נקודות התורפה בפעילות המשרד והחל לתת להם מענה, תוך שהמשרד זוכה לסמכויות, תקנים ותקציבים. המצב כיום שונה משהיה בעבר, כיום יש למשרד כלים להוביל תהליכים משמעותיים בתחום הגנת העורף, ואני שמח על ההזדמנות להיות שותף בתהליכים אלה".

השר גלעד ארדן מסר בתגובה: “אין שום קשר בין מצבו של המשרד להגנת העורף בעת כתיבת המאמר, שאכן היה נראה כמשרד חסר תקציב וסמכויות, אל מול מצב המשרד עתה, כאשר הוא משרד נפרד עם תקציב עצמאי של מאות מיליוני ש״ח וכאשר חוק העורף נמצא בהליכי חקיקה מתקדמים שיבססו את כל סמכויות המשרד”.

כתבות מומלצות

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ