סגן ראש המוסד, יוסי כהן, ימונה ליועץ לביטחון לאומי

כהן, ששירת במוסד במשך 30 שנה, צפוי להחליף את יעקב עמידרור בחודשים הקרובים. נתניהו: "הוא מכיר היטב את הנושאים הביטחוניים והבינלאומיים"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הערב (רביעי) למנות את סגן ראש המוסד, יוסי כהן, לתפקיד היועץ לביטחון לאומי בלשכתו. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי המינוי יובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב, וזאת אחרי שוועדת המינויים של נציבות שירות המדינה אישרה את המינוי. מלשכת ראש הממשלה נמסר עוד כי כהן צפוי להחליף את היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור בחודשים הקרובים. עמידרור, שמכהן בתפקיד מזה שנתיים וחצי, צפוי לסיים את תפקידו בסביבות חודש נובמבר, אך ייתכן שעזיבתו תוקדם בכמה שבועות.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי כהן ועמידרור יתחילו בשבועות הקרובים את תהליך החפיפה. נתניהו ציין כי עמידרור, "מילא בהצלחה רבה את תפקידו וגם בעתיד נמשיך להסתייע בניסיונו וכשרונו, כדי שימשיך לתרום למדינת ישראל".

יוסי כהן, שכיהן בשנים האחרונות כסגן ראש המוסד וממלא מקומו של ראש המוסד תמיר פרדו, הוא חתן פרס ביטחון ישראל. הוא שירת כ-30 שנה במוסד, בתפקידי שטח מבצעיים ומודיעיניים, וכן בתפקידי מטה ניהוליים. הוא בן 52, נולד בירושלים, נשוי ואב לארבעה ילדים. ראש הממשלה נתניהו אמר כי "כישוריו המיוחדים של כהן עושים אותו לראוי ביותר לתפקיד. כהן מכיר היטב את הנושאים הביטחוניים ואת הנושאים הבינלאומיים".

ביוני האחרון דווח על כוונתו של עמידרור לפרוש מתפקידו. בכלי התקשורת יוחסה הפרישה להתקררות לכאורה ביחסים בינו לנתניהו, בעקבות ביקורת בחוגי הימין על התבטאויותיו של עמידרור בזירה המדינית והצבאית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ