פלסטיני נפצע קשה מאש צה"ל בעימותים בקבר יוסף

העימותים אירעו בזמן שכוחות צה"ל ומג"ב אבטחו את כניסתם של 1,400 מתפללים יהודים למתחם. בצבא דיווחו כי פלסטינים יידו אבנים ופתחו באש

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

עימות אלים התרחש לפנות בוקר (חמישי) בקבר יוסף בין פלסטינים שיידו אבנים לחיילי צה"ל וכוחות משמר הגבול שאבטחו את כניסתם של כ-1,400 ישראלים שביקשו להתפלל במקום. פלסטיני שנפגע מירי החיילים נפצע באורח בינוני-קשה והועבר לטיפול רפואי בישראל. הפלסטינים מדווחים כי שבעה נפצעו בסך הכל בדרגות שונות.

לפי גורמים בצה"ל, פרט ליידוי אבנים, הפלסטינים גם ירו לעבר החיילים. כוח של חיילי גבעתי השיב באש חיה. חיילי הכוח סיפרו כי לאחר הירי שבוצע לעברם נמצאו קליעים במקום. במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל חמישה פלסטינים בגדה.

הפלטסינים מדווחים על כי שבעה נפצעו בעימותים וארבעה נעצרו. גורמים פלסטינים דיווחו שכוחות צה"ל נכנסו למחנה הפליטים עסקר שליד שכם, שם התפתחו עימותים עם עשרות צעירים פלסטינים שיידו אבנים על הכוחות. לטענת הפלסטינים החיילים הגיבו בירי רימוני גז וכדורי גומי.

התקרית הבוקר מצטרפת לשתי תקריות קטלניות שאירעו בחודש שעבר. לפני כשלושה שבועות נהרגו שני פלסטינים מאש כוח צה"ל בתקרית במחנה הפליטים בג'נין. הפלסטינים, כרים אבו סביח, בן 20, מג'ד לחלוח, בן 22 נורו במהלך פעילות מעצרים של צה"ל ומג"ב בעיר. הכוחות הגיעו לעיר כדי לעצור מבוקש מהג'יהאד האיסלאמי, אולם עם הגעתם למקום התפתח עימות אלים. לדברי הצבא היה מדובר בעימותים קשים שכללו ירי חי, השלכת מטענים ורימונים מאולתרים וכן זריקות אבנים.

שבוע לאחר מכן, התרחש עימות בין כוחות צה"ל ומשמר הגבול לבין פלסטינים במחנה הפליטים קלנדיה הסמוך לרמאללה. שלושה פלסטינים נהרגו בעימותים ו-15 נפצעו, בהם שישה קשה.

התקרית החלה כאשר כוח מיחידת המסתערבים של מג"ב הגיע למחנה כדי לעצור מבוקש. על פי הדיווחים הפלסטיניים, הכוח נכנס למחנה בשני כלי רכב מסחריים שנשאו לוחיות זיהוי צהובות. הכוח ביצע את המעצר ועזב את המקום, ואז, לדברי אנשי מג"ב, החלו כ-1,500 פלסטינים להשליך אבנים ולבנים לעבר כוח המעטפת.

כוח של חיילים מחיל התותחנים, הנמצא בימים אלה בגזרה, הגיע למקום כדי לחלץ את כוח מג"ב, ושני הכוחות ביצעו ירי ברובה קל (0.22) וכן באש חיה. מהירי נהרגו שלושה בני אדם. ההרוגים הם רובין אל עבד, בן 28, יונס ג'חג'וח, בן 19, וג'יהאד אסלאן, גם הוא בן 19.

מתחם קבר יוסף

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ