הפלסטינים על הצהרות נתניהו: "ניסיון למשוך זמן"

ברשות דחו את הרעיון שההצהרות על השארת מתנחלים בריבונותם היו "בלון ניסוי" כדי לבדוק את תגובתם: "כבר דחינו את הרעיון על הסף בעבר"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

צוות המשא ומתן הפלסטיני בראשות ד"ר סאיב עריקאת ייפגש היום (שלישי) עם שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי וצוותו בנוגע להסכם המסגרת. גורם פלסטיני בכיר המעורה בפרטים אמר ל"הארץ" כי הצוות הפלסטיני, הכולל גם את ראש המודיעין מאג'ד פרג', יבקש מהאמריקאים הבהרות בכמה סוגיות. "נבקש להבהיר מה זה מבחינת האמריקאים גבולות 67', איך הם רואים את מעמדה של ירושלים כבירת המדינה הפלסטינית ועוד שורה ארוכה של נושאים כולל בסוגיות הביטחון", אמר הבכיר.

עיתון אל־קודס דיווח אתמול כי עריקאת מצפה לקבל מהאמריקאים מסמך שכולל את עמדותיהם בנוגע להסכם עתידי. הוא צפוי גם להציג מסמך ובו מה שהוא מגדיר כהפרעות ישראליות בוטות לתהליך המו"מ וניסיון לקבוע עובדות בשטח. "אנחנו מעריכים את מאמציו של קרי", צוטט עריקאת בדיווח, "אבל חייבת להיות תגובה בינלאומית הולמת כלפי ישראל, ולא רק הודעות גינוי".

מקורב לעריקאת ששוחח עם "הארץ" התייחס גם לאפשרות שיישארו מתנחלים תחת ריבונות פלסטינית ולניסיון של לשכת נתניהו להציג את העלאת הרעיון כבלון ניסוי לעמדה הפלסטינית. "כולם יודעים שזה ניסיון של נתניהו לפזר עוד עשן סביב המו"מ ולמשוך זמן", אמר, "העמדה הפלסטינית בהקשר הזה ברורה. הסוגיה עלתה בעבר ונדחתה". לפי הערכות פלסטיניות, צוות המו"מ לא צפוי להשמיע איומים בעניין פנייה למוסדות האו"ם, מתוך הבנה שמדיניות זו תקשה על קרי להגן על העמדה הפלסטינית בפני הקונגרס.

עריקאת וקרי ברמאללה, בתחילת החודש

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ