היועמ"ש לשעבר נגד סיור הפנימייה הצבאית בחברון: צה"ל לא צבא המתנחלים

מיכאל בן יאיר, בוגר הפנימייה הצבאית בחיפה, גינה סיור של החניכים בחברון ובאפרת. גורם צבאי: "המטרה היא להקטין את הסטיגמות בחברה"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

חניכי הפנימייה הצבאית בבית הספר הריאלי בחיפה, גוף שאמור להכשיר את דור העתיד של מפקדי צה"ל, ייצאו בסוף השבוע הקרוב למסע בחברון במטרה "להכיר את האחר", כפי שהוסבר לחניכים. הסיור עורר דיון בקרב כמה מבוגרי הפנימייה, בהם היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מיכאל בן יאיר, שטענו כי הוא עלול להשפיע פוליטית ובאופן לא ראוי על החניכים.

במסגרת הסיור, שיימשך יומיים, יבקרו החניכים במערת המכפלה ולאחר מכן יעבירו את השבת בהתנחלות אפרת. לדברי גורם צבאי, כחלק מהתפישה החינוכית בצבא ובפנימייה יגיעו החניכים למערת המכפלה ולחטיבה המרחבית יהודה.

"הסיור ילווה על ידי מדריכים הנמצאים בהסדר מול צה"ל ומפקדי צה"ל הנמצאים בגזרה", אמר, "החניכים יחוו שבת משותפת עם בני הנוער של היישוב אפרת. השבת תכלול דיונים על חשיבות התרומה למדינה והשירות הצבאי של כל אחד מבני הנוער, ללא קשר לדעותיו הפוליטיות או החברתיות. סוף שבוע זה נועד לעודד את השיח בחברה הישראלית ולהקטין את הפערים והסטיגמות הקיימות".

בן יאיר

בן יאיר הגדיר את הסיור בדף הפייסבוק שלו כ"שערורייה חמורה מאוד". "מדובר באינדוקטריניציה פוליטית לתלמידי תיכון באזור כבוש, הנתון במחלוקת קשה בחברה הישראלית ובקהילת העמים", כתב, "מעבר לכך, מדובר באינדוקטריניציה פוליטית לקאדטים שיהוו בעתיד את חוט השדרה של שירות הקבע בצה"ל. צה"ל הוא צבא העם, לא צבא המתנחלים. באינדוקטרינציה זו, צה"ל, האחראי לחינוכם של חניכי הפנימיה הצבאית, עושה מעשה שלא ייעשה".

מדובר צה"ל נמסר כי "הפנימיות הצבאיות מקפידות על חשיפת חניכיהן למגוון זרמים בחברה הישראלית. פעילות חינוכית זו הינה אחת מיני רבות הנעשות על מנת להרחיב את אופקיהם של השוחרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ