הבוקר: תרגיל חירום בבתי הספר, אזעקה נשמעה ברחבי הארץ

מוסדות החינוך יתרגלו התמודדות עם ירי רקטות, והתלמידים והמורים יכנסו למרחבים מוגנים. אזעקה נשמעה בשעה 10:05

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

פיקוד העורף ומשרד החינוך עורך היום (ראשון) תרגיל חירום בבתי הספר ברחבי הארץ. התרגיל יימשך כשעתיים. בשעה 10:05 נשמעה אזעקה, והופעלו מערכות ההתראה בטלוויזיה, ברדיו ובטלפונים הסלולאריים התומכים במערכת ההודעות (cell broadcast) ובביפרים המיועדים לחירשים.

האזעקה נשמעה בכל רחבי המדינה, למעט יישובי המועצה האזורית אשכול, וכן בשדרות, בניר עם, באיבים ובגבים - כולם יישובים בעוטף עזה שביקשו להימנע מהאזעקה.

בפיקוד העורף הדגישו כי במקרה של מצב חירום אמיתי תישמע אזעקה נוספת. תושבים באזור ירושלים דיווחו על ארבע אזעקות שנשמעו ברצף וגם בצפון תל אביב נשמעו שתי אזעקות ברצף, אך לא מדובר באירוע חירום.

תרגיל פיקוד העורף בבית ספר בחולון, 2013

תא"ל דדי שמחי, ראש מטה פיקוד העורף, אמר כי התרגיל הינו שנתי, ובו יתורגלו כל מוסדות החינוך בארץ בהתמודדות עם ירי רקטות. התלמידים והמורים יתבקשו להיכנס למקלטים ולאזורים הממוגנים, בהתאם להוראות פיקוד העורף וזמני ההתראה שהותאמו לכל יישוב ויישוב. "התרגיל הוא שנתי במסגרת כל ההכנות שאנחנו עושים כל השנה עם ארגוני החירום", ביקש תא"ל שמחי להבהיר.

בפיקוד העורף מסרו כי התרגיל נועד "לבחון את מוכנות המוסדות החינוכיים לחירום ולהתמודדות עם ירי טילים ורקטות, וכן גם את מוכנות סגל המורים והתלמידים להתנהגות נכונה בעת אירועים מסוג זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ