הרב וולפא מואשם שהסית חיילים לסרב פקודה תמורת כסף

וולפא נתן סכומי כסף ותעודות הוקרה לחיילים שהניפו שלטים נגד פינוי התנחלויות בטקס בכותל, ולחייל שסירב פקודה לפינוי המאחז רמת מגרון

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד הרב דב וולפא, מהבולטים שברבני הימין הקיצוני, בגין הסתה לאי ציות לפקודה. וולפא מואשם שהעניק תעודות הוקרה וסכומי כסף גדולים לשני חיילים מגדוד "שמשון" בחטיבת כפיר, שנשפטו ונידונו ל–20 ימי מחבוש לאחר שבטקס ההשבעה ברחבת הכותל המערבי, הניפו שלט שעליו נכתב: "גדוד שמשון לא מפנה בחומש".

על פי כתב האישום, ב–22 באוקטובר 2009, בעת טקס השבעת טירונים מגדוד "שמשון" ברחבת הכותל, הניפו שני חיילים שלט שעליו כתוב "גדוד שמשון לא מפנה בחומש". החיילים נשפטו במשפט צבאי ביחידתם ונידונו ל–20 ימי מחבוש. ב–11 בנובמבר 2009 התקיים במסעדה בירושלים כנס של "המטה להצלת העם והארץ", שבו נכחו מאות אנשים ובהם הנאשמים, שישבו לצד שולחן הנואמים כשמאחוריהם כרזה גדולה עליה נכתב "טקס הענקת צל"ש לאסירי ציון".

בכנס נשאו הנאשמים והאחרים נאומים, חילקו תעודות "גיבור ישראל" לקרובי משפחות החיילים ומסרו להם מעטפות עם כסף מזומן עבור ימי המחבוש. בטקס אמר וולפא: "אנחנו רוצים להסביר לצבא, שכל חייל שיקבל כלא על סירוב פקודה, על הפקודה הזו, הבלתי חוקית בעליל לפנות יהודים מארץ ישראל, אז יהיה עבורו פרס. אם מפקד רוצה לתת פרס לחיילים אז שישים אותם בכלא". לאחר מכן, בתשובה לשאלה אמר וולפא כי כל חייל קיבל סכום של 19,800 שקלים על תקופת מאסרו.

הרב דב וולפאצילום: אמיל סלמן / ג'יני

באירוע אחר ב–2011 נתן וולפא מעטפה עם כסף לחייל נוסף, עידן הרשליקוביץ, שסירב פקודה הקשורה לפינוי מאחז רמת מגרון. "במעשיו המתוארים לעיל שידל הנאשם והסית אדם המשרת בכוח מזוין לאי ציות לפקודה חוקית", נכתב בכתב האישום. יחד עם וולפא נאשם גם עוזרו, שבתאי ויינטראוב. את כתב האישום הגיש עו"ד זוהר גיאת מפרקליטות מחוז ירושלים, באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ