חיל האוויר תקף בצהריים (שלישי) חוליית פעילי ג'יהאד איסלאמי בדרום רצועת עזה, ששיגרה פצצת מרגמה לעבר כוח שפעל מזרחית ומערבית לגדר המערכת. הפלסטינים דיווחו כי שלושה בני אדם נהרגו בתקיפה. דובר צה"ל מסר כי הכוח עסק בפעילות מבצעית שגרתית בסמוך לגדר בדרום הרצועה, ופעל ככל הנראה ממערב לגדר. חיילי הכוח לא נפגעו. ביממה האחרונה נהרגו חמישה פלסטינים באירועים שונים ברחבי הגדה וברצועה.

סוכנות הידיעות "מען" דיווחה כי כלי טיס של צה"ל הוא שביצע את התקיפה בדרום-מערב חאן יונס. הפלסטינים דיווחו כי בתקיפה נהרגו אסמאיל אבו ג'ודה, בן 23, שאהר אבו שנב, בן 24, ועבד אל-שאפי מעמר, בן 33. גופותיהם של השלושה פונו לבית החולים א-שפא בעזה. לאחר התקיפה דיווחו הפלסטינים על תנועה ערה של מסוקים ומזל"טים בשמי הרצועה.

בשעות הערב המאוחרות נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. תושבים דיווחו כי פיצוץ נשמע בעיר. ייתכן שמדובר בירי תגובה למתקפת חיל האוויר בחאן-יונס. צה"ל זיהה נפילה בשטח פתוח מחוץ לגבולות העיר.

אתמול נהרג ראיד זעתר, בן 38, שופט אזרח ירדן, מירי במעבר אלנבי. סאג'י דרוויש, בן 18 מהכפר ביתין, נורה אתמול לאחר שיידה אבנים ליד ההתנחלות בית אל.

כיכר ע"ש טיל ששוגר ע"י חמאס במבצע עמוד ענן, רצועת עזה

הבוקר התרסק מזל"ט של צה"ל מדגם "רוכב שמיים" בדרום רצועת עזה בעקבות תקלה. באוגדת עזה החליטו לקרקע את מערך המזל"טים מסוג "רוכב שמיים" עד לגמר התחקיר שיברר את נסיבות ההתרסקות. עם זאת, בגזרות פעילות אחרות שבהן משתמשים במזל"ט, נניח בגבול רמת הגולן, נמשך השימוש בכלי.

לאחר ההתרסקות החלו פלסטינים ברצועה לאסוף את שברי הכלי. הזרוע הצבאית של חמאס דיווחה כי תפסה את כלי הטיס הזעיר. בצה"ל אמרו כי "רוכב שמיים" הפסיק לשדר את תצלומיו בעת ההתרסקות, כך שלא ברור האם יש ערך ממשי לשברי הכלי. באוגדת עזה עורכים כעת תחקיר שנועד לוודא האם מדובר בכשל טכני שגרם להתרסקות הכלי או בטעות של אחד ממפעיליו.

בשבוע שעבר תקף חיל האוויר ברצועת עזה, כשעה לאחר שנשמעה אזעקה במועצה האזורית חוף אשקלון. הכוח פגע בחוליה באזור בית חנון, שלפי הצבא עמדה לשגר רקטות. לפי דיווח שהופיע בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", בהתקפה נהרג מטסעב אזעאנין, בן 21, ושני בני אדם נוספים נפצעו בינוני.

בתחילת החודש דיווחו הפלסטינים כי כוחות הסהר האדום איתרו גופת אשה בת 57 בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, בסמוך לחאן יונס. בעזה אמרו כי האשה, תושבת הכפר חזאענה, נורתה על ידי חיילי צה"ל לאחר שהתקרבה לגדר. לפי הדיווח הפלסטיני, היתה האשה מעורערת בנפשה ולכן ככל הנראה התקרבה לגדר מבלי להיות מודעת לסכנה שבכך. מדובר צה"ל נמסר כי כוח צה"ל ביצע ירי אל עבר דמות שהתקרבה לגדר המערכת בדרום הרצועה ולא נענתה לקריאות לעצור. הכוח דיווח כי זוהתה פגיעה.

השתתפה בהכנת הידיעה: שירלי סיידלר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ