עשור בדיוק לחיסול שייח יאסין, החמאס מאיים לנקום - בהודעות סמס

ישראלים רבים קיבלו היום מסרונים או מיילים מאיימים, בניסוח קלוקל: "אתם נרצחתם שיך שלנו בטילים, ועכשיו טילים שלנו מגיעים לכל מקום במדינה שלכם"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

"אל־קסאם בחר אותך להיות גלעד שליט הבא... היה מוכן" - הודעה בנוסח הזה, או בנוסח דומה, התקבלה היום (שבת) במכשירי טלפון סלולריים של ישראלים רבים. ההודעות, בחתימת גדודי עז א־דין אל־קסאם של חמאס, נוסחו בעברית ובאנגלית משובשת. כך, אחת מהן גרסה כי "אל־קסאם הבטיח בנקמה, והיה את הנקמה, והחשבון עדיין לא נגמר, והבא יותר נורא".

בהודעה אחרת נטען כי השייח יאסין "רודף את הציונים האונסים", ואילו מסרון אחר הזהיר את הציונים מפני "טילי אל־קסאם" שמחכים להם, וקבע כי "אם אתם רוצים את החיים אז צאו מן הארץ הזו".

מסרון שהתקבל בטלפון ישראלי, היום

גם שירות הניוזלטר של האתר "יזראל דיפנס" הותקף על ידי אנשי הארגון. בשל הפריצה נשלחו מיילים רבים שנראו מבחוץ כאילו הגיעו מהאתר הביטחוני, אולם בפועל היו הודעה מטעם "חסידי אל־יאסין", שאיימו לנקום את הריגת השייח אחמד יאסין בידי ישראל - לפני עשור בדיוק. "אנו נשבעים עוד פעם על הנקמה, ופעם זאת לחתוך ראשי מפקידים שלכם", נכתב, "אתם נרצחתם שיך שלנו בטילים שלכם ועכשב טילים שלנו מגיעים לכל מקום במדינה שלכם. אתם חייבים לדעת שהמלחמה הבאה תהיה את הסוף של מדינה שלכם" (כך במקור). בהודעה נוספת, תחת הכותרת "israel defense hacked", נשלחו תמונות של טילי ה–M75, שיכולים להגיע מרצועת עזה עד לגוש דן.

שתי הודעות לפחות נשלחו ממספרים בעלי קידומת ייחודית ששימשה בעבר דווקא את אנשי הקבע של צה"ל שקיבלו טלפון סלולרי מחברת מירס (שאינם בשימוש הצבא יותר). עם זאת, בצה"ל הודיעו כי המספרים מהם נשלחו ההודעות אינם מוכרים.

הודעות דומות נשלחו בעבר לאזרחים ישראלים במהלך מבצעי צה"ל האחרונים ברצועת עזה. גם צה"ל נוהג לעתים לשלוח הודעות לתושבי הרצועה, בין היתר לאחר חשיפת המנהרה בחודש אוקטובר בסמוך לקיבוץ עין השלושה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בעלי תפקידים בצה"ל קיבלו הערב סמסים עם מסר המשויך לחמאס. הוראות ביטחון המידע בצה"ל נותנות מענה לאירועים מסוג זה".

צילומי מסך של מסרונים נוספים שהתקבלו היום:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ