עובדי משרד החוץ חוסמים את כל הכניסות למטה המשרד בירושלים

עשרות נציגויות ישראל באירופה ובחצי המזרחי של העולם לא נפתחו הבוקר בשל השביתה. שר הביטחון ביטל ביקור באיטליה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

עובדי משרד החוץ, שהכריזו אתמול על שביתה כללית בכל נציגויות ישראל בעולם, חסמו הבוקר (שני) את כל הכניסות למטה המשרד בירושלים. בשל השביתה החליט שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, לבטל את נסיעתו לביקור עבודה ברומא בשבוע הבא.

הבוקר בשעה מוקדמת הקימו עובדי משרד החוץ אוהל מחאה בכניסה למטה המשרד בירושלים. גם הובאו למקום, בסיוע אנשי ההסתדרות במחוז ירושלים, משאיות אשפה שחסמו את הכניסות למשרד.

מנכ"ל משרד החוץ, נסים בן־שטרית, שבא הבוקר לעבודה, נאלץ לשוב על עקבותיו לאחר שנתקל במחאות קולניות של העובדים, שלא אפשרו לו להיכנס למשרד. בן־שטרית ניהל שיחה קצרה עם העובדים, שבה הביע תמיכה במאבקם, ועזב את המקום.

עובדי משרד החוץ חוסמים את הכניסות למשרד, הבוקרצילום: אוליבייה פיטוסי

עשרות נציגויות ישראל באירופה ובחצי המזרחי של העולם לא נפתחו הבוקר בשל השביתה. קציני הביטחון של השגרירויות ברומא, ניו דלהי, פריז, בריסל ובירות נוספות לא אפשרו לנציגי צה"ל, משרד הביטחון, המוסד ומשרד הכלכלה, להיכנס לבנייני השגרירות.

כאשר יעלה הבוקר בצפון אמריקה ובאמריקה הלטינית, לקראת הצהריים בישראל, לא ייפתחו גם שערי הנציגויות שם.

סימן השאלה הגדול מרחף מעל שגרירות ישראל בוושינגטון. השגריר רון דרמר, מינוי פוליטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אינו תומך בשביתה ואינו נשמע להנחיות ועד העובדים. בשגרירות בוושינגטון יש גם עשרות נציגים של משרדי ממשלה שאינם משרד החוץ. ועד העובדים של משרד החוץ משקיע מאמצים רבים לוודא שהשגרירות בוושינגטון תישאר סגורה.

שר הביטחון יעלון, שתוכנן לבוא בשבוע הבא לביקור עבודה ברומא, ביטל את נסיעתו בשל שביתת משרד החוץ. נספח צה"ל ברומא עבד בימים האחרונים על הביקור ללא שיתוף פעולה כלשהו של אנשי משרד החוץ, והבוקר נמנעה כניסתו לשגרירות. ביקור יעלון ברומא נועד לעסוק בעסקאות רכש ביטחוני ובשיתוף פעולה צבאי עם איטליה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ