מבוקש פלסטיני שהוגדר "בכיר חמאס" בחברון שוחרר ללא תנאים

איוב קוואסמה, בן 50, נחשד באחריות לכמה פיגועים קשים. הוא נעצר לפני חמישה שבועות ונחקר בשב"כ, אך אתמול נסגר התיק מחוסר ראיות

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמירה הס
עמירה הס

בתום חמישה שבועות של חקירה בשב"כ, שוחרר אתמול איוב קוואסמה, תושב חברון כבן 50, שהיה מבוקש מאז 1998 ושמנגנוני הביטחון בישראל הגדירו "בכיר בחמאס". יחידת דובדבן עצרה את קוואסמה ב–4 במארס, ובפרסומים בתקשורת נטען אז שהיה אחראי לכמה פיגועים קשים.

קודם למעצרו בישראל הוא היה עצור בכלא הרשות הפלסטינית במשך 38 חודשים, ולפי עורך דינו, פאדי קוואסמה, הוא שהה שם בבידוד מוחלט אך לא נחקר אפילו יום אחד. קוואסמה נחקר באגף החקירות של השב"כ בכלא שקמה באשקלון, ולדברי עו"ד קוואסמה, הוחלט שלשום על סגירת התיק בעניינו מחוסר ראיות, והוא שוחרר ללא כל תנאי.

חמאס וארגוני זכויות אדם פלסטיניים טוענים שהרשות הפלסטינית עוצרת פעילים של ארגוני אופוזיציה כדרך להשתקה פוליטית וכאמצעי דיכוי והכנעה, בנימוקים ביטחוניים כוזבים. לטענתם, עצם המעצר בידי הרשות משמש לעתים קרובות עילה לישראל לעצור את מי ששוחררו. לפעמים הכיוון הפוך: פלסטינים שנעצרו בידי ישראל משוחררים, ואז נעצרים בידי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית ומוחזקים במעצר ממושך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ