צה"ל צפוי להדיח לוחם שתועד דורך נשק לעבר פלסטיני

בסרטון שהועלה ליו־טיוב נראה הלוחם מתעמת עם צעיר פלסטיני בחברון ששם עליו יד, ומאיים כי "ייתן כדור בראש" לפלסטיני אחר שצילם את התקרית

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

לוחם מחטיבת הנח"ל יודח ככל הנראה מתפקידו בעקבות פרסום סרטון וידאו, בו הוא נראה דורך את נשקו לעבר פלסטיני, ומאיים כי "ייתן כדור בראש" לפלסטיני אחר שצילם את התקרית.

הסרטון, המתעד עימות בין החייל לכמה צעירים פלסטינים בחברון (סמוך לבית הדסה), צולם ככל הנראה בימים האחרונים, והועלה ליו-טיוב על ידי תנועת "youth against settlements". הסרטון, עליו דווח בערוץ 10, נפתח בכך שאחד הפלסטינים (בחולצה אפורה) שם את ידו על החייל, שאומר לו בתגובה: "לא כדאי לך לעשות את זה עוד פעם".

בין השניים מתפתח עימות הכולל דחיפות, אז דורך החייל את נשקו ומכוון אותו לעבר הצעיר. בהמשך נראה כי פלסטיני נוסף מצטרף לעימות, בעוד החייל, מגדוד 932 של חטיבת הנח"ל, ממשיך לכוון את נשקו לכיוון השניים, ולאחר כמה שניות מנסה לבעוט באחד מהם.

בשלב זה נשמע החייל פונה לפלסטיני נוסף המתעד את האירוע, ואומר לו "כבה את המצלמה, כבה את המצלמה, אני אתן לך כדור בראש יא בן זונה". הסרטון נקטע, ואז נראה כי אותו חייל עוצר את אחד הפלסטינים שהיו מעורבים בתקרית.

חטיבת הנח"ל מוצבת בתעסוקה מבצעית בשטחי הגדה מזה כארבעה חודשים - כמחצית מהתקופה שנקבעה בצה"ל עבור שהותם בגזרה. מפקד החטיבה, אל"ם יהודה פוקס, אמר ל"הארץ" בהקשר זה כי ישנו קושי בביצוע תעסוקה מבצעית ממושכת כל כך בגדה, "בסביבה אזרחית, פלסטינית ויהודית, כשהאירועים אורכים בערך 30 שניות, והחייל הוא זה שצריך לקבל החלטה - לעשות פעולה או לא לעשות - ומיד אחר כך לקבל צל"ש או טר"ש".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כוחות צה"ל שפועלים במרחב יהודה ושומרון ואמונים על ביטחון הגזרה, מתמודדים באופן יומיומי עם מציאות מורכבת ואתגרים הדורשים מקצועיות ונחישות, לצד הפעלת שיקול דעת. התנהגותו של החייל בסרטון חרגה ואינה עולה בקנה אחד עם המצופה ממנו. הנושא יבדק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ