בכיר בכנסייה: ישראל לא עושה מספיק כדי למגר את פשעי השנאה

הפטריארך הלטיני, שנחשב לסמכות הנוצרית המערבית הבכירה ביותר בישראל, אמר כי הפשעים גררו רק גינויים, אך כמעט שלא נעצרו חשודים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הפטריארך הלטיני, פואד טואל - שנחשב לסמכות הנוצרית המערבית הבכירה ביותר בישראל - אמר היום (ראשון) במסיבת עיתונאים בחיפה כי ישראל אינה פועלת מספיק על מנת למגר את פשעי השנאה.לדבריו, הפשעים גררו רק גינויים מצד המנהיגים בישראל, אך כמעט שלא נעצרו חשודים במעשים. "כל מה שנחוץ לניצחון הרוע הוא חוסר המעש של האנשים הטובים", אמר טואל.

הפטריארך העלה תהיות ביחס לטיפול הרשיויות בפשעים: "ידוע לכל שהמשטרה הישראלית הקימה יחידות מיוחדות לעקוב אחר האירועים", אמר, "אולם נוכח העובדה שהרוב המכריע של המבצעים לא מובאים למשפט עלינו לשאול האם הממשלה מנסה להגיע לשורש הבעיה?".

דבריו של טואל באים על רקע הדאגה העמוקה שהובעה בוותיקאןבסוף השבוע ביחס האווירה המתוחה שנוצרה לאחרונה בישראל, לקראת ביקורו של האפיפיור פרנסיסקוס הראשון בעוד שבועיים. עובדים בוותיקאן מסרו ש"הוותיקאן מקבל דיווח בפרטי-פרטים על המתרחש, ואין ספק שיש תחושה קשה של אכזבה או טעם מר מכל מה שקורה. אנחנו יכולים להעיד שמדינת ישראל פנתה לוותיקאן, בדרגים הגבוהים ביותר שלה, וביקשה לקיים את הביקור בהקדם האפשרי. עכשיו, כשזה קורה, הקולות שעולים הם אלה של המסיתים והמאיימים. גם אם מדובר בקולות שאינם מייצגים, זו לא קבלת הפנים שציפינו לה".

יקנעם עילית, לפני שבוע

במסיבת העיתונאים היום הוסיף טואל ואמר כי "גל פעולות הטרור הקיצוניות גורם לדאגה עמוקה בקרב כל אדם שפוי". לדבריו, "על ממשלת ישראל להיות מודאגת כי הדבר משפיע לרעה על תדמית המדינה בחו"ל, ופוגע בדמוקרטיה". הוא הוסיף ואמר כי "מעשי הוונדליזים נטולי הרסן מרעילים את אווירת הדו-קיום ושיתוף הפעולה, בייחוד בשבועיים האחרונים, טרם הגעתו של האפיפיור פרנציסקוס".

הפטריארך הוסיף ומתח ביקורת על השיח הציבורי בישראל בסוגיית המדינה היהודית: "שאלה בוערת היא כיצד מחנכים את ילדינו... מה הם לומדים על אלה השונים מהם מבחינת דת וזהות לאומית ואתנית? מהי ההשפעה הפדגוגית הנובעת מהשיח הרשמי שלפיו מדינת ישראל היא מדינה לקבוצה אחת בלבד?".

ביחס לשאלת "הארץ" בעניין הביקורת על תמונות האפיפיור שנתלו בירושלים, אמר הפטריארך כי התמונות נתלו כמו בכל העולם כדי לברך את האפיפיור. "אם ניתן לתלות בישראל לתלות תמונות של ספורטאים, אז מדוע שתהיה ביקורת על תמונות האפיפיור?", תהה.

במשטרה ובשב"כ העריכו באחרונה כי קיים סיכוי גבוה מאוד לניסיון לפגוע בביקור על ידי פשע שנאה גדול יחסית שימשוך תשומת לב תקשורתית. לפי ההערכות, פשעי השנאה יופנו כלפי האוכלוסיה הנוצרית בישראל או למקומות הקדושים לנוצרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

איור דלת מסתובבת - בנט יוצא לפיד נכנס

נכשלתי בפוליטיקה אבל הייתי ר"מ טוב, אומר בנט, ומסמן יעד עתידי

א"ב יהושע בביתו בגבעתיים

"בסוף נחבק את מנסור עבאס וחבריו, אבל לא אזכה לראות את זה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ